Reklama

VAIO F - trójwymiarowa rozrywka w notebooku

Po założeniu okularów z aktywną przysłoną - takich samych jak do telewizora 3D BRAVIA - nowy VAIO F ma pozwolić zanurzyć się w świecie filmów, gier i panoramicznych zdjęć 3D

W odróżnieniu od ekranów 3D z pasywnym polaryzatorem, w notebookach VAIO F wykorzystano zaawansowaną technologię sekwencyjnego wyświetlania klatek oraz sterowanie podświetleniem LED. Zapewnia to większą ostrość i jasność obrazu, bardzo krótki czas reakcji oraz szeroki kąt widzenia. Działanie technologii sekwencyjnego wyświetlania klatek polega na naprzemiennym wyświetlaniu obrazów Full HD (1920 x 1080) dla lewego i prawego oka. Przy maksymalnej szybkości zmian obrazu wynoszącej 240 klatek na sekundę obraz cechuje się płynnością.

Nowa seria VAIO F daje dodatkowe możliwości wykorzystania ulubionych materiałów rozrywkowych. Aby przełączać się między trybami oglądania 2D i 3D, wystarczy nacisnąć przycisk 3D. Standardowo obsługiwane są gry 3D oraz filmy 3D z płyt Blu-ray Disc i innych źródeł. Można ponadto oglądać trójwymiarowe panoramy sfotografowane aparatami cyfrowymi i lustrzankami cyfrowymi. Oprócz tego, naciskając jeden przycisk można uzyskać symulowany obraz trójwymiarowy z dwuwymiarowego obrazu z płyty Blu-ray Disc albo DVD.

Procesor Intel Core i7 z łatwością radzi sobie z wymaganiami stawianymi przez multimedialną rozrywkę w dwóch i trzech wymiarach. Uzupełnia go najnowsza karta graficzna NVIDIA GeForce zgodna z DX11. Po podłączeniu słuchawek, technologia Dolby® Home Theater 3 wytwarza zbliżony do kinowego efekt przestrzenny w odtwarzanej muzyce czy ścieżce dźwiękowej do filmu. Technologia S-Force 3D pozwala z kolei uzyskać wirtualny, 5.1-kanałowy efekt przestrzenny przy odtwarzaniu dźwięku przez dwa wbudowane głośniki bass reflex. W efekcie dwu- lub trójwymiarowy obraz jest uzupełniony mocnym, realistycznym dźwiękiem, zapewniającym pełnię wrażeń audiowizualnych. Osobny przycisk VAIO rozpoczyna pracę programu Media Gallery służącego do przeglądania kolekcji zdjęć, filmów i nagrań, a dotykowe przyciski AV upraszczają z kolei korzystanie z całej biblioteki multimediów. Dwa porty USB 3.0 są znacznie szybsze od standardowego łącza USB 2.0. Interfejs Bluetooth 3.0 umożliwia z kolei bardzo szybką wymianę danych z urządzeniami przenośnymi.

Reklama

Nowe notebooki 3D VAIO z serii F będą dostępne od końca lutego 2011 r.

Model VPCF21Z1E/BI

Procesor Intel Core i7 processor

SYSTEM Oryginalny Windows 7 Home Premium (64 bity)

Pamięć 8 GB DDR3 SDRAM (1333 MHz)

Twardy dysk 640GB, Serial ATA, 7200 obr./min

Ekran Wyświetlacz 3D VAIO Premium 40,6 cm (16,0") Full HD (1920 x 1080) ze sterowaniem podświetleniem LED

Grafika Karta graficzna NVIDIA GeForce GT540M wyposażona w 1 GB pamięci VRAM DDR3 i zgodna z DirectX 11

Napęd optyczny Napęd Blu-ray Disc

Inne WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth 3.0; USB 3.0; kamera internetowa HD w technologii Exmor; technologia S-Force 3D z wbudowanymi głośnikami bass reflex

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy