W Wielkiej Brytanii Chrome wyprzedził Firefoksa

Google może świętować kolejny sukces. Przeglądarka firmy z Mountain View wyprzedziła w Wielkiej Brytanii Firefoksa. Czy ma szansę zdetronizować lidera?

Informacje podane przez StatCounter pokazują trwającą od wielu miesięcy walkę pomiędzy Firefoksem a Chrome'em. Przeglądarka Google powoli, ale systematycznie zdobywała kolejnych użytkowników. W tym samym czasie liderzy - IE i Firefox - regularnie tracili na popularności.

Choć pozycja IE na brytyjskim rynku jest na razie niezagrożona, to widać, jak wielki potencjał ma Chrome. Umiejętne połączenie dobrego produktu z agresywnym marketingiem okazuje się bardzo skuteczne.

W sierpniu 2010 roku Firefoksa używało około 24 proc. internautów. Przeglądarka Google mogła pochwalić się udziałem w rynku na poziomie 12 proc. Wystarczył rok, by Chrome niemal podwoił swój udział. Przy tracącym kilka procent Firefoksie pozwoliło to na zajęcie przez Chrome'a drugiego miejsca.

Obecnie różne wersje IE mają w sumie ponad 45,5 proc., Chrome - 22,12 proc. a Firefox 21,65 proc. Jak wyniki z Wielkiej Brytanii mają się do preferencji polskich użytkowników? Niestety, nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dlaczego?

Reklama

Jak zauważył m.in. Jan Rybczyński, różne serwisy udostępniające dane na temat przeglądarek podają różne wyniki - dotyczą one nie tylko udziałów w rynku, ale nawet kolejności w rankingu.

Rozbieżności są zbyt duże, by można było tłumaczyć je błędem statystycznym. Mimo to tendencja jest wyraźna - przeglądarka Google systematycznie zdobywa coraz więcej zwolenników.

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Google | Firefox | Google Chrome
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy