Reklama

WhatsApp podjął kontrowersyjną decyzję - co z danymi użytkowników?

Facebook wymusi dzielenie się danymi na użytkownikach komunikatora WhatsApp. Wszystko to ramach scalania platformy do komunikacji przez giganta mediów społecznościowych.

Nowe informacje wskazują na to, iż Facebook wymusi na użytkownikach dzielenie się informacjami pochodzącymi z komunikatora WhatsApp. W przypadku braku zgody na podobny proceder, korzystanie z komunikatora będzie utrudnione. WhatsApp zawiadomił już o zmianie swojej polityki, która niejako odwraca uwagę od tego, iż niebawem Facebook otrzyma dostęp do danych na temat użytkowników.

Użytkownicy są obecnie proszeni o wyrażenie zgody na nowa politykę prywatności, która zasadniczo przekazuje ich informacje z WhatsAppa do Facebooka. Można będzie opóźnić podjęcie tego typu działań, jednak finalna zgoda musi zostać zaznaczona do 8 lutego 2021 roku.

Reklama

Uzasadnieniem nowej zmiany jest ulepszona obsługa oraz integracja z systemami i infrastrukturą Facebooka. Nic nie jest w stanie powstrzymać portalu społecznościowego przed robieniem tego, na co ma ochotę, tak więc i w tym przypadku ponad miliard użytkowników będzie musiało wyrazić stosowną zgodę. 

Facebook kupił WhatsAppa w lutym 2014 roku za sumę 19 mld dolarów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: whatsapp | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL