Wikipedia zebrała 16 milionów dolarów

Fundacja Wikimedia, czyli operator Wikipedii, poinformowała o zebraniu 16 milionów dolarów na funkcjonowanie darmowej encyklopedii.

Tym samym osiągnięto cel wyznaczony w listopadzie ubiegłego roku. Na konto fundacji wpłynęły pieniądze od ponad 500 tysięcy osób ze 140 krajów, co zagwarantuje, że Wikipedia wciąż będzie wolna od reklam. Cały budżet Wikimedii wynosi 20,4 miliona dolarów; brakujące cztery miliony mają pochodzić ze środków zasilających poszczególne projekty i opłat licencyjnych. W ubiegłym roku składki wpłaciło o połowę mniej osób (230 tysięcy).

Założyciel Wikipedii Jimmy Wales jest zadowolony: "Tegoroczna zbiórka zawierała wszystko to, co kochamy w projektach Wikimedii: jednoczenie się ludzi, przekazywanie tego, co mają, i wspólne dokonywanie niesamowitych rzeczy". Obecnie organizacja przygotowuje się do uroczystości z okazji dziesiątych urodzin Wikipedii, przypadających 15 stycznia. W związku z rocznicą w sprzedaży pojawi się jubileuszowa koszulka; zyski z niej również zasilą budżet Wikipedii.

Reklama

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Wikipedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama