Własny system od operatorów?

Według informacji do których dotarli dziennikarze "Le Figaro", przedstawiciele największych europejskich sieci komórkowych, mogą pracować nad kolejnym komórkowym systemem operacyjnym. Które telekomy interesują się nowym OS-em?

Le Figaro twierdzi, że inicjatorem rozmów jest France Telecom, właściciel marki Orange. Osobą odpowiedzialną za negocjacje jest podobno Stephane Richard, który już teraz zaprosił do współpracy firmy takie jak Deutsche Telekom, Telefonica oraz Vodafone. Operatorzy spotkają się na specjalnej naradzie w Paryżu, na której omówione zostaną problemy wynikające z aktualizacji smartfonów, za opóźnienia których dostaje się telekomom (np. późniejsze aktualizacje systemu Android).

Według Orange, systemy iOS oraz Google Android stały się swoistym "koniem trojańskim". Wygląda na to, że najwięksi operatorzy pójdą śladem kolegów z China Mobile, którzy opracowali własny system na podstawie open-source'owego Androida.

Szczegóły dotyczące ewentualnej współpracy telekomów, zostaną pewnie opublikowane po październikowym spotkaniu "na szczycie". Ciekawe co z tego wyjdzie

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Le Figaro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy