Xiaomi dostarczy funkcję podobną do gestów z iPhone'a X

Xiaomi nie chce być gorsze od Apple - firma udostępni aktualizację, która doda do smartfonów gesty z iPhone'a X.

Apple, chcąc zrekompensować brak przycisku Home, wyposażyło iPhone'a X w szereg prostych i wygodnych gestów, które wykorzystują fakt, że ekran jest zaokrąglony i rozciąga się na niemal całym przednim panelu. Użytkownicy chwalą to rozwiązanie za intuicyjność i szybkość działania, która jest porównywalna do reakcji fizycznego przycisku w starszych modelach. 

Xiaomi uznało, że podobna funkcja powinna się znaleźć także w smartfonach tej marki i w najnowszej, testowej wersji oprogramowania dodało obsługę gestów, które mogą zastąpić klawisze pod ekranem. "Full Display Gestures" to trzy ruchy - przeciągnięcie od dolnej krawędzi, przeciągnięcie od dolnej krawędzi z przytrzymanie palca na ekranie i przesunięcie od lewej krawędzi do prawej. Pierwszy wywołuje taki sam efekt jak wciśniecie przycisku "wstecz", drugi uruchamia listę aplikacji pracujących w tle, a ostatni pozwala na szybkie przejście do ostatnio używanej aplikacji. 

Funkcja jest na razie testowana, ale można spodziewać się, że wejdzie do powszechnego użytku wraz z najbliższą aktualizacją nakładki EMUI. Otrzymają ją modele: Mi MIX, MI MIX 2. Redmi 5 i Redmi 5 Plus.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama