Yanosik - wprowadzono specjalną funkcję w aplikacji związaną z koronawirusem

W aplikacji Yanosik uruchomiona została nowa funkcja, która pomaga kierowcom dotrzeć do pobliskich szpitali zakaźnych.

Użytkownicy otrzymają także informacje o najczęściej występujących symptomach zakażenia koronawirusem oraz instrukcję jak zachować się w przypadku rozpoznania u siebie wszystkich objawów.

- Aplikacja Yanosik jest na bieżąco aktualizowana i dostosowywana do panującej sytuacjiw kraju. Od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce, podjęliśmy działania, które choć po części pomogą odnaleźć się Polakom w nowej rzeczywistości. Postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić szpitale zakaźne w nawigacji, by każdy w razie potrzeby nie miał wątpliwości dokąd jechać - komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Jak to działa w praktyce? Po wpisaniu w wyszukiwarce nawigacji hasła “Koronawirus" pojawiają się propozycje szpitali zakaźnych w najbliższej okolicy. Co więcej, na mapie w miejscach szpitali zakaźnych są widoczne specjalne POI. Po kliknięciu w ikonę wyświetlana będzie dedykowana strona z najważniejszymi informacjami o koronawirusie. 

Kierowcy będą mogli sprawdzić jakie są najczęstsze objawy związane z zakażeniem koronawirusem oraz instrukcję jak postępować w przypadku wystąpienia wymienionych symptomów. Zadzwoń na infolinię lub prowadź prosto do szpitala.

Na stronie widoczny jest także numer telefonu na oficjalną infolinię NFZ, pod którym kierowcy mogą skonsultować się ze specjalistami, by np. potwierdzić objawy i otrzymać szczegółowe instrukcje. Dla osób, które chcą bezpośrednio się skierować do specjalistów walczących z koronawirusem wyświetlany jest przycisk “Prowadź", skąd użytkownicy zostaną przeniesieni do nawigacji Yanosik.

- Jesteśmy też przygotowani do zmian, jakie będą zachodziły w opiece medycznej. Mianowicie, jak powstaną nowe miejsca, w których przyjmowani będą pacjenci z podejrzeniem koronawirusa, to będą one dodawane do naszej bazy - zapewnia Bahyrycz.

Nowa funkcja jest obecna zarówno w systemie iOS, jak i Android. Aby opcja ta pojawiła się waplikacji wymagana jest jej aktualizacja do najnowszych wersji (iOS: 4.2.16, Android: 3.5.4.7).

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Yanosik | koronawirus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy