YouTube testuje nowy sposób pobierania materiałów

YouTube testuje nowy sposób pobierania materiałów multimedialnych na wielu urządzeniach. Całość będzie dostępna w ramach funkcji premium.

Jedną z funkcji premium godnych uwagi w przypadku YouTube jest możliwość pobierania materiałów wideo do obejrzenia ich w trybie offline. Według serwisu Android Police, YouTube testuje synchronizację pobierania pomiędzy wieloma urządzeniami jednocześnie - takimi, jak chociażby smartfon czy tablet. Oznacza to, że użytkownik pobierający wideo na swój telefon mógłby je mieć na swoim koncie zapisane również na tablecie.

Cała opcja jest opcjonalna i pozwala na wybranie lub zrezygnowanie z synchronizacji pobierania - w zależności od dostępnego miejsca na wielu sprzętach. To nie pierwszy raz, kiedy zauważono tego typu rozwiązanie. Google myślało nad dodaniem synchronizacji pobierania do YouTube już co najmniej od 2018 roku.

Reklama

Biorąc jednak pod uwagę, jak mały jest rynek tabletów z Androidem, amerykańska firma prędzej wprowadzi opisywane rozwiązanie na sprzęty z jabłkiem w logo. Na urządzenia z Androidem jej się to po prostu nie opłaca. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy