Z Notebookiem w Himalaje

Podróżowanie z notebookiem naraża go na uszkodzenia, jeśli przewozi się go w nieodpowiednich warunkach. Najlepszym wyjściem jest zastosowanie odpowiednio zabezpieczających komputery toreb, a jeśli nie chce się zrezygnować z ukochanego plecaka, to warto zainwestować w neoprenowy pokrowiec.

Standardowe torby do notebooków wykonane są zwykle z czarnego materiału odpornego na krople deszczu, a ich kształt od razu sugeruje przeznaczenie. To może doprowadzić do przykrych sytuacji, gdzie wprawne oko złodzieja wypatrzy nas i narazi na utratę cennego sprzętu. Torby Sweex Himalaya nie dość, że mają niestandardowe kolory, to ich ogólny wygląd nie przypomina zwykłej aktówki.

Dodatkowo grubo wyściełane wnętrze oraz komora z regulowanymi ściankami pozwala optymalnie wykorzystać miejsce na komputer, zasilacz, a we wbudowanych kieszeniach umieścić myszkę lub inne akcesoria, a także dokumenty, długopisy i inne drobiazgi. Firma przewidziała 3 różne wielkości toreb, do netbooków o wielkości do 12", notebooków do 16" i do dużych laptopów 18".

Reklama

Ceny toreb ustalono na 89 zł (SA032 12"), 119 zł (SA036 16") i 139 zł (SA038 18").

Pokrowiec jak kameleon

Jeśli ktoś już posiada torbę, plecak, sakwę czy po prostu chce wrzucić komputer do walizki warto wyposażyć się w dodatkowe zabezpieczenie komputera. Nadają się do tego celu pokrowce Sweex dopasowane wielkością do notebooka i wykonane są z pianki neoprenowej, takiej jaką stosuje się do wyrobu strojów dla płetwonurków. Jest ona dość gruba i dopasowuje się idealnie do wszelkich nierówności na powierzchni notebooka (otwory wentylacyjne, załamania, nóżki, etc.).

Dodatkowo pianka izoluje elektronikę od uderzeń czy czynników atmosferycznych - jest nieprzemakalna, a dodatkowo zachowuje temperaturę wewnątrz, dlatego przenoszenie komputera w mroźne dni nie narazi elektroniki i mechaniki na uszkodzenia spowodowane aurą. W przypadku piankowych pokrowców ważne jest by jak najlepiej dobrać wielkość do notebooka. Pianki Sweex przygotowano dla komputerów o wielkościach 10", 12.1", 15.4" i 17" i występują one w wersjach zwykłych i... dwustronnych - można wywrócić na lewą stronę, która jest w innym kolorze.

Ceny dla dwustronnych ustalono następująco: 10" - 59 zł, 12.1" - 69 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Laptop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy