Zaproszenie do kontaktu w LinkedIn? To może być wirus!

Dostałeś wiadomość z serwisu LinkedIn z zaproszeniem do kontaktu lub z informacją o nowej wiadomości od znajomego? Uważaj, to może być pułapka - ostrzegają eksperci z firmy Eset.

Statystyki laboratorium antywirusowego firmy Eset nie pozostawiają złudzeń - użytkownicy serwisu społecznościowego LinkedIn znaleźli się na celowniku twórców złośliwych programów. W sieci rozprzestrzeniają się bowiem wiadomości e-mail, które wyglądają jak informacje wysyłane przez LinkedIn. W treści można przeczytać o otrzymanej właśnie korespondencji od rzekomego znajomego lub o nowym zaproszeniu do kontaktu. Kliknięcie w dowolny odnośnik takiej wiadomości, nawet ten mający rzekomo anulować subskrypcję mailingu informacyjnego, kończy się przeniesieniem do serwisu wypchanego po brzegi wirusami, robakami internetowymi i końmi trojańskimi. Wizyta w takim miejscu to murowana infekcja komputera - chyba, że pecet posiada skuteczną ochronę antywirusową.

Reklama

Jak nie wpaść w pułapkę zastawioną przez cyberprzestępców? Przede wszystkim stosować zasadę ograniczonego zaufania. Warto sprawdzać przez kogo została wysłana dana wiadomość i czy jej wygląd nie nasuwa podejrzeń co do jej wiarygodności. Każda wątpliwość powinna skłaniać internautę do natychmiastowego usunięcia wątpliwego maila. Dodatkową barierę ochronną może stanowić pakiet antywirusowy, który zablokuje dostęp do strony WWW i uchroni przed infekcją, jeśli witryna okaże się zawierać złośliwe wirusy.


INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: LinkedIn | cyberbezpieczeństwo | złośliwe oprogramowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy