Intel zapowiada rocznicowy Core i7-8086K i 28-rdzeniowy procesor HEDT

Dziś oficjalnie ruszyły największe targi komputerowe na świecie, czyli Computex 2018 i jedną z pierwszych firm, która postanowiła pochwalić się swoimi nowościami, jest Intel.

Ten zapowiedział przede wszystkim procesor Core i7-8086K, czyli specjalny limitowany układ przygotowany na 40. rocznicę przełomowego CPU 8086, który zrewolucjonizował rynek, przyczyniając się do popularyzacji architektury x86. Ten swoisty hołd to tak naprawdę podkręcony Core i7-8700K, czyli topowy model Coffee Lake od Intela. Jego bazowa częstotliwość taktowania to 4 GHz, a w trybie Turbo wzrasta ona aż do 5 GHz i jest to pierwszy mainstreamowy układ Niebieskich, który może się pochwalić taką prędkością.  

Nie poznaliśmy wszystkich szczegółów specyfikacji Core i7-8086K, ale ta nie powinna się znacząco różnić od Core i7-8700K. Jeśli zaś chodzi o cenę, to spodziewać możemy się kwoty rzędu 425 USD (choć ta nie została jeszcze potwierdzona przez producenta). Zainteresowani powinni się spieszyć, ponieważ do sprzedaży trafi tylko 50 tysięcy egzemplarzy tego CPU, a będzie też szansa na zdobycie go za darmo, bo Intel zamierza za dwa dni rozdać 1000 sztuk (szczegóły znajdziecie w tym miejscu: ).

Reklama

To jednak nie wszystko, czym gigant z Santa Clara chciał się pochwalić i zademonstrował również 28-rdzeniowy (56-wątkowy) model HEDT z serii Core-X. Ten również pracował z częstotliwością 5 GHz i w teście Cinebench R15 uzyskał aż 7334 punktów. Premiera tego imponującego procesora planowana jest pod koniec roku, ale jego cena zapewne skutecznie odstraszać będzie zwykłych użytkowników.

Źródło: GeekWeek.pl/Intel / Fot. Endgadget/The Verge

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy