Lenovo ujawnia pierwszy laptop ze składanym panelem. Oto ThinkPad X1

Od pewnego czasu wszyscy ekscytują się elastycznymi składanymi panelami smartfonów, tymczasem chiński producent postanowił pójść o krok dalej i umieścić podobny wyświetlacz w zdecydowanie większym urządzeniu, a mianowicie laptopie.

Nie da się ukryć, że to bardzo odważny ruch, biorąc pod uwagę problemy pierwszych tego typu paneli na rynku, a konkretnie Galaxy Fold od Samsunga. Dziennikarze, którzy mieli okazję testować model ten przed oficjalną premierą, informowali bowiem, że ten potrafi niemile zaskoczyć już po kilku godzinach używania. Na wyświetlaczu licznych egzemplarzy zaczęły się pojawiać wybrzuszenia, kreski, a nawet pęknięcia. Co prawda za część tych uszkodzeń winę ponoszą sami testujący, którzy usunęli górną warstwę ekranu, która jest czymś więcej niż tylko folią ochronną, ale nie zmienia to faktu, że Samsung podkulił ogon i przesunął debiut swojego nowego rozwiązania.

Reklama

Czy Lenovo uda się uniknąć podobnej wpadki w przypadku ThinkPad X1, które będzie zapewne zdecydowanie droższe niż smartfon? Jest na to duża szansa, bo producent słynie z wprowadzania na rynek nietypowych rozwiązań, wystarczy tylko wspomnieć Yoga Book C930 z dodatkowym ekranem E Ink, który dedykowany jest zastosowaniom profesjonalnym. Tak czy inaczej, nowatorski laptop z ekranem składanym w połowie został już oficjalnie zapowiedziany, a producent zapewnia, że jego praktycznym zastosowaniom nie ma końca.

Zdaniem Lenovo możemy rano po przebudzeniu złożyć go jak książkę i przejrzeć media społecznościowe, później postawić w kuchni, żeby przejrzeć newsy podczas przygotowywania śniadania, a następnie zabrać kawę i przenieść się z nim do biura, gdzie posłuży np. za dodatkowy wyświetlacz do komputera. Brzmi przekonująco? W takim razie w przyszłym roku możecie wypatrywać go na rynku, choć nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery.

Podobnie zresztą jak specyfikacji, ale w tym przypadku trudno się dziwić, bo do przyszłego roku wiele się w tym aspekcie zmieni, a Lenovo będzie chciało z pewnością postawić na nowoczesne i wydajne podzespoły. Z pewnością będziemy mieli jednak do czynienia z hybrydą laptopa i tabletu, która będzie wyposażona w mechaniczną klawiaturę, 13,3-calowy panel OLED o rozdzielczości 2K oraz rysik do szkicowania czy robienia notatek.

Źródło: GeekWeek.pl/techspot/Fot. Lenovo/The Verge

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama