Gdzie LOT wozi pasażerów? Najlepszy miesiąc w historii

Linie lotnicze LOT od jakiegoś czasu notują niezwykle dobrą passę. Rankingi punktualności umieszczają polskiego przewoźnika na wysokich lokatach, a niedawno zanotowano najlepszy lipiec w historii. LOT pobił historyczny wynik z lipca 2019 roku. Podano również informacje o najpopularniejszych trasach, z których korzystają Polacy.

Od(LOT)owy lipiec

Celem polskich linii lotniczych na 2023 rok jest osiągnięcie 10 milionów obsłużonych pasażerów. Przewoźnik jest na dobrej drodze ku realizacji tego celu, bo w ostatnich miesiącach trwa jego niezwykła passa. Zaprezentowano wyniki linii za lipiec i trzeba przyznać, że są doprawdy świetne.

W minionym miesiącu polski LOT przewiózł aż 1,04 miliona pasażerów, co jest rekordowym wynikiem lipca w historii firmy. Pobity został nawet analogiczny okres za 2019 rok, kiedy to wszystkie lotniska w Polsce cieszyły się najlepszymi wynikami. Niedawno informowaliśmy o mocnej tendencji wzrostowej portów, a jak widać, tyczy się to również rodzimego przewoźnika.

Reklama

Dokąd lata LOT?

Linie lotnicze LOT obsługują pasażerów na wielu różnych kierunkach krajowych, europejskich i międzykontynentalnych. Na pokładzie przewoźnika polecimy nie tylko z Warszawy do Poznania, ale również do europejskich stolic, czy Tokio - od niedawna trasą polarną. Które kierunki cieszyły się w lipcu największą popularnością?

Jeżeli chodzi o loty krajowe, to najwięcej pasażerów (28260) wybrało się do Krakowa. Na drugim miejscu był Gdańsk (25485) a na trzecim Wrocław (22098). Sporą popularnością cieszyły się też krótkie loty międzynarodowe. Bezsprzecznym liderem tej kategorii okazał się Londyn (27321 pasażerów), który okazał się destynacją popularniejszą od Wilna i Tel Awiwu.

To jednak nie najwięksi rekordziści. Najpopularniejsza trasa LOT-u w lipcu 2023 roku to Nowy Jork. W tym kierunku przewieziono aż 30724 pasażerów. Ameryka Północna zdominowała najbardziej liczebne trasy, gdyż na drugim miejscu uplasowało się Toronto, a podium zamyka Chicago. Ciekawe, czy wkrótce do czołówki dołączą inne kierunki z tej części świata. Po zainicjowaniu trasy polarnej pojawiły się głosy o oferowaniu lotów na Hawaje i do San Francisco w USA.

Przyszłość polskich linii lotniczych

Widząc takie wyniki można odnieść wrażenie, że LOT idzie w dobrą stronę. To cieszy, a potwierdzenie możemy znaleźć nawet w obrębie komentarzy w mediach społecznościowych. Może to subiektywne odczucie, ale w ostatnim czasie coraz więcej osób pozytywnie wypowiada się o rodzimym przewoźniku, zestawiając go niekiedy z zagraniczną konkurencją - z korzyścią dla LOT-u.

Cieszy również fakt, że w ofercie zaczynają pojawiać się coraz ciekawsze kierunki. Dla przykładu, z uwagi na zacieśnianie współpracy turystycznej z Uzbekistanem, LOT poleci do Taszkientu. To wyjątkowy kierunek, który przez turystów nie został jeszcze dokładnie odkryty. Od lutego 2024 roku polecimy tam bezpośrednio z Warszawy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PLL LOT | linie lotnicze | podróże

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy