Hotel w chmurach. Otworzyli go na najwyższym budynku w kraju

Wygląda na to, że standard w wietnamskich hotelach poszedł do góry, a przynajmniej dosłownie. Wszystko za sprawą właśnie otwartego Vinpearl Landmark 81, czyli luksusowej noclegowni zlokalizowanej na najwyższym budynku w kraju.

Wygląda na to, że standard w wietnamskich hotelach poszedł do góry, a przynajmniej dosłownie. Wszystko za sprawą właśnie otwartego Vinpearl Landmark 81, czyli luksusowej noclegowni zlokalizowanej na najwyższym budynku w kraju.
Vinpearl Landmark 81 zajmuje 34 piętra w chmurach /vinpearl_landmark_81 /Instagram

Wyżej się nie da? W tym kraju już nie, ale do rekordu zabrakło

Wietnam wzbogacił się właśnie o kolejny punkt na mapie "koniecznie zobaczyć", a mowa o otwartym właśnie hotelu Vinpearl Landmark 81, Autograph Collection zlokalizowanym na najwyższym budynku w kraju, czyli Landmark 81 w mieście Ho Chi Minh (11 km od największego w Wietnamie lotniska Tan Son Nhat International Airport).

Szczególnie że oferuje on nie tylko nocleg w chmurach, bo mierzy 461 metrów wysokości, ale i bajeczny widok na rzekę Sajgon. Odwiedzający mogą zatrzymać się w 223 dostępnych pokojach i apartamentach - wszystkie oferują przeszklone ściany, aby maksymalnie cieszyć się otoczeniem.

Reklama

W tym najbardziej luksusowym penthousie na 68. piętrze, który hotel określa jako "największy i najwyżej zlokalizowany apartament prezydencki w całym Wietnamie". Mierzy on 488 metrów kwadratowych, posiada dwie marmurowe łazienki, miejsca do spania dla maksymalnie pięciu osób oraz prywatnego szefa kuchni przygotowującego lokalne specjały i miksologa (taki barman klasy premium) na życzenie.

W hotelu nie brakuje też restauracji i kawiarni o jakże adekwatnej nazwie Chmura, spa o nazwanego Akoya na cześć tradycyjnej wietnamskiej perły oraz przestrzeni na organizację dużych wydarzeń z ogromnymi tarasami widokowymi, w tym jednym zlokalizowanym na najwyższym piętrze!

Vinpearl Landmark 81 zajmuje 34 piętra w chmurach

Hotel Vinpearl Landmark 81 zajmuje 34 piętra 81-piętrowego wieżowca, a pozostałe to mieszanka prywatnych rezydencji i atrakcji publicznych, z których goście będą mogli skorzystać bez wychodzenia z budynku, jak lodowisko, kino, plac zabaw dla dzieci i centrum handlowe.

Jak możemy się dowiedzieć, projekt budynku został zainspirowany wietnamską legendą, która opowiada historię 3-letniego chłopca o imieniu Thanh Giong, który był w stanie odeprzeć wroga za pomocą tylko wiązki bambusa.

Warto też dodać, że choć wietnamskie osiągnięcie jest niezwykle imponujące, to do tytułu najwyżej zlokalizowanego hotelu na świecie zabrakło ok. 170 metrów, bo ten należy do chińskiego hotelu zajmującego ostatnie piętra chińskiej Shanghai Tower, która mierzy 632 m wysokości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hotel | turystyka | Podróże | Wietnam | Azja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy