Nowe Mapy Google będą bardziej realistyczne, szczegółowe i kolorowe [ZDJĘCIA]

Gigant technologiczny intensywnie pracuje nad nową odsłoną swojej jednej z najbardziej popularnych na świecie aplikacji do nawigacji. Mapy Google będą miały teraz bardziej czytelny interfejs i mają być bardziej praktyczne.

I bardzo dobrze, bo aplikacja rozwijana jest od 15 lat, a postęp technologiczny idzie szybko do przodu, zatem trzeba niemal bez przerwy dokonywać zmian na lepsze, by wszystkim nam żyło się lepiej. Ostatnimi czasy Mapy Google i tak doczekały się wielu usprawnień. Wiele z nowych funkcji było związanych z ułatwieniem funkcjonowania w czasach pandemii, ale niebawem pojawi się o wiele większa aktualizacja.

Google poinformowało na swoim oficjalnym blogu, że jeszcze w tym tygodniu aplikacja stanie się dla jej użytkowników bardziej realistyczna i szczegółowa. Zmiany mają dotyczyć nie tylko lepszej jakości odwzorowania obszarów, zwiększenia informacji o najmniejszych obiektach, ale również teraz będzie można szybciej znaleźć interesujące nas miejsca i mieć mniej obaw, że nawigacja wyprowadzi nas w pole.

Reklama

Na opublikowanych przez Google przykładowych grafikach możemy zobaczyć, jak wiele zajdzie zmian w interfejsie i samych mapach. Na Mapie Islandii pojawiło się dokładniejsze odwzorowanie wysokości, a nawet lodowce. Tymczasem w samych miastach będzie można otrzymać bardziej szczegółowe informacje o ulicach, skrzyżowaniach i różnych obiektach, które do tej pory ciężko było znaleźć.

Google zapowiada jednak, że nowe mapy w aplikacji zaczną pojawiać się stopniowo. Najpierw ulepszenia obejmą Nowy Jork, Londyn czy San Francisco. Później przyjdzie czas na mniejsze miasta. To nie powinno dziwić, zmiany będą kolosalne, ale najpierw trzeba je wprowadzić, co jest niezwykle karkołomnym procesem, zważywszy na fakt, że w nowych Mapach Google będzie można dowiedzieć się, czy przejście przez pasy na jednej z ulic naszego miasta jest jednoetapowe czy dwuetapowe.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Google

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy