Pierwszy miliarder odbył udany lot w kosmos. Zobacz to na filmie [WIDEO]

Richard Branson, szef grupy Virgin, dziś o godzinie 17:25 czasu polskiego odbył lot w kosmos na pokładzie swojego statku kosmicznego VSS Unity. Jest pierwszym miliarderem, który opuścił naszą planetę.

Branson przez ostatnie lata ostro rywalizował o lot w kosmos z Jeffem Bezosem, szefem Amazonu, ale ostatecznie z nim wygrał, chociaż wcześniej nic tego nie zapowiadało. To dla niego NASA i USAF obniżyły granicę kosmosu do 80 kilometrów z wcześniejszych 100 kilometrów.

Oznacza to, że wszyscy podróżnicy, którzy odbędą lot z firmą Virgin Galactic, należącą do Bransona, oficjalnie znajdą się nie tylko w przestrzeni kosmicznej, ale również staną się prawdziwymi astronautami. NASA wyda im z tej okazji specjalne certyfikaty. Taka przyjemność będzie jednak kosztować ponad 200 tysięcy dolarów.

Reklama

Richard Branson wystartował wraz z załogą ze SpacePort America w Nowym Meksyku na pokładzie statku VSS Unity, który był podwieszony do samolotu VMS Eve. Na wysokości ok. 14 kilometrów statek odłączył się od samolotu i, dzięki silnikowi rakietowemu, wzbił na wysokość 85 kilometrów ponad powierzchnię naszej planety. Po kilkuminutowym pobycie w przestrzeni kosmicznej i doświadczeniu przez załogę stanu nieważkości, statek VSS Unity o własnych siłach powrócił na Ziemię i pomyślnie wylądował na pasie startowym SpacePort America.

Na naszych oczach dzieje się historia. Już niebawem Virgin Galactic pozwoli spełnić marzenia tysięcy ludzi o podróży w kosmos i ujrzeniu zapierających dech w piersi widoków na naszą planetę. Teraz jeszcze przed nami lot drugiego miliardera, Jeffa Bezosa, w swojej rakiecie New Shepard od Blue Origin. Start misji ma odbyć się już 20 lipca.

Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Galactic / Fot. Virgin Galactic

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy