Pracujesz zdalnie? Zamieszkaj na Sardynii za 1 euro

Niewielka wioska na Sardynii chce zwiększyć liczbę mieszkańców. W tym celu zaprasza do siebie specjalistów różnych dziedzin, którzy pracując zdalnie, będą mogli zamieszkać praktycznie za darmo.


Sardynia jest drugą co do wielkości, po Sycylii, wyspą na Morzu Śródziemnym. Piękny krajobraz przyciąga turystów, którzy mogą skorzystać nie tylko z licznych plaż, ale także zatopić się w historii lub spróbować wspinaczki na licznych skałkach. Jeśli chcesz pracować w takim otoczeniu, to jest dobra wiadomość. Niewielka wioska na wyspie, Ollolai, ogłosiła kolejną edycję programu dla pracowników zdalnych. Teraz możesz wynająć cały dom za symboliczne 1 euro.

Populacja Ollolai nieustannie, przez wiele lat się zmniejszała. Postanowiono więc ściągnąć ludzi, aby ją uratować. Postawiono na pracowników zdalnych. W 2018 ówczesny burmistrz Efisio Arbau zadecydował o wystawieniu na sprzedaż 13 opustoszałych i wymagających remontu domów za 1 euro każdy. Akcja okazała się sukcesem, zgłosiło się ponad 2,5 tysiąca chętnych. Dodatkową sławę przyniósł jej realizowany holenderski reality show i pandemia, w której wiele osób wybrało zdalną pracę w malowniczym otoczeniu.

Reklama

Kto może zamieszkać na Sardynii?

Choć miejscowość stawia na pracowników zdalnych, to nie każdy ma szansę skorzystać z programu. Ollolai stawia na realny rozwój, dlatego zachęca przede wszystkim pracowników z dużym doświadczeniem, którzy podzielą się swoją wiedzą z innymi. Dom mogą wynająć specjaliści m.in. z zakresu technologii, mediów, finansów, nieruchomości, architektury itp. Do składania aplikacji zachęcani są także profesjonalni artyści, pisarze, muzycy, naukowcy i pracownicy akademiccy.

- Wkład gościa może mieć formę publicznej prezentacji, wykładów lub lekcji na temat umiejętności i wykształcenia gościa. Na przykład, jeśli jesteś menedżerem produktu, możesz porozmawiać o tym, kim jest PM, jak nim zostać, czego się uczysz i podać przykłady z dnia na dzień, rodzaj problemów, które rozwiązujesz itp. oraz jak znajdujesz pracę, zdalny lub nieodległy - czytamy dalej na stronie.

Jak długo można mieszkać na Sardynii?

Według zamieszczonych informacji pracownik zdalny otrzyma prawo pobytu na okres 1 miesiąca z możliwością przedłużenia pobytu na dłuższy okres. Za ten czas ponosi wspomnianą symboliczną opłatę i otrzymuje prawo do zamieszkania w jednym z prywatnych domów, których czynsz pokrywa gmina. Pozostałe wydatki z zamieszkaniem, w tym wyżywienie, media, podróże, czy wynajem samochodu ponosi już sam pracownik.

Wniosek możesz złożyć do końca grudnia na stronie workfromollolai.com.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | sardynia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy