Rosjanie w końcu pojadą na miły urlop. Korea Północna zaprasza

Kiedy rosyjscy turyści będą już mieli dosyć odpoczywania w tureckich kurortach, gdzie pomimo wojny w Ukrainie są mile widziani, zawsze mogą zmienić kierunek. Na północnokoreański na przykład, bo Pjongjang wznowił właśnie połączenia lotnicze z Moskwą.

Korea Północna zaprasza... swoich obywateli

Władze Korei Północnej uznały, że najwyższy czas znieść pozostałe ograniczenia pandemiczne COVID-19 i otworzyć swoje granice. Pohamujcie jednak entuzjazm, bo jeśli pomimo ostrzeżeń polskiego MSZ i panującego w tym kraju ustroju, mieliście ochotę na wycieczkę, należy się wam kilka słów wyjaśnienia. 

Bo nie chodzi wcale o turystów, ale mieszkańców Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, którzy nie mogli wcześniej wrócić do kraju z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 

Jak podaje Państwowa Komenda ds. Zapobiegania Epidemii, kraj zdecydował się "dostosować stopień przeciwdziałania epidemii w związku z złagodzeniem się sytuacji pandemicznej na świecie".

Reklama

Co warto podkreślić, decyzja zapadła kilka miesięcy po tym, jak większość innych krajów azjatyckich złagodziła ostatnie ograniczenia wprowadzone w czasach pandemii.

Loty Korea Północna-Rosja wznowione

Nawet Chiny, które przez długi czas prowadziły jeden z najsurowszych reżimów związanych z COVID-19 w regionie, już w grudniu 2022 roku porzuciły podejście zerowej tolerancji. Tymczasem Korea Północna decyduje się na taki krok dopiero teraz, a przyjeżdżający wciąż będą musieli poddać się tygodniowej kwarantannie.

To następuje zaś wkrótce po tym, jak do Pekinu przyleciał północnokoreański samolot z Pjongjangu, czyli pierwszy międzynarodowy lot komercyjny, który opuścił Koreę Północną od stycznia 2020 r.

Co więcej, wznowione zostają także połączenia między Koreą Północną a Rosją i jeszcze w tym miesiącu odbyć mają się cztery loty między Pjongjangiem a Władywostokiem. Czyżby Rosjanie w końcu mogli pojechać na urlop do kraju, w którym poczują się jak w domu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Korea Północna | Pjongjang

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy