Bartek Kędzierski: Co myśli o nim Czesio

Już w najbliższą niedzielę o godz. 21.55 na antenie Czwórki odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Gościem Mariusza Węgłowskiego w programie „Wspaniali ludzie” będzie Czesio – bohater serialu animowanego „Włatcy móch” – oraz twórca rzeczonego programu Bartek Kędzierski.

"Włatcy móch" to polski serial animowany stworzony z myślą o starszych widzach. Nie znajdziemy w nim poprawności politycznej czy taktownego języka, a jego specyficzny humor pokochało miliony Polaków.

Program emitowany był w latach 2006-2011 w Czwórce. Oglądając serię, wracał sentyment lat szkolnych, a postać Czesia - sympatycznego zombie, któremu czasami odpadały różne części ciała - znalazła rzeszę fanów i na zawsze zapisała się w annałach krajowej telewizji.

Głównymi bohaterami byli jeszcze: bogaty egoista Maślana, silny agresor Anusiak oraz mózg grupy Konieczko, którzy wraz z Czesiem chodzili do klasy II b Szkoły Podstawowej. Życie ośmiolatków nie było łatwe, a utrudniała je jędzowata wychowawczyni Pani Frał - podobno najstarsza nauczycielka świata.

Reklama

Mimo że chłopcy byli młodzi, mieli wiele cech osób starszych. Poszukiwali odpowiedzi na przeróżne pytania i oczywiście uprzykrzali życie dorosłym. Swoje działania potajemnie planowali w sekretnej bazie umieszczonej na drzewie, chcąc wkrótce panować nad światem.

Popularność serialu osiągnęła taki poziom, że w pewnym momencie charakterystyczne, przeciągłe "dzieeeeń dobryyyy" Czesia znalazło się jako dzwonek na wielu telefonach, a usłyszeć je mogliśmy nawet na konferencji prasowej Grzegorza Schetyny. A co nowego słychać u kultowych bohaterów?

Tego dowiemy się na wyjątkowym spotkaniu z sympatycznym zombie i jego twórcą, Bartkiem Kędzierskim, już w najbliższą niedzielę o godz. 21.55 na antenie Czwórki. Do oglądania zaprasza gospodarz programu "Wspaniali ludzie" - Mariusz Węgłowski.

Czesio z właściwą sobie szczerością odpowie na każde pytanie prowadzącego. Co tak naprawdę myśli o Bartku Kędzierskim? Jak mu się wiedzie w szkole? Dlaczego nie nosi maseczki i jaki zachowuje "dystans społeczny"? Czy miewa czasem poczucie, że ktoś steruje jego życiem? Z czego się cieszy, a czego się boi? Tego wszystkiego dowiemy się już w niedzielę.

O swoim bohaterze i serialu "Włatcy móch" opowie w programie Bartek Kędzierski - reżyser, scenarzysta, montażysta, aktor, dźwiękowiec, kierownik produkcji, dialogista, przedsiębiorca, twórca kilku seriali animowanych, a prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.

Obejrzyj fragment odcinka kultowych "Włatców móch":

Kim jest dla niego Czesio, kiedy się narodził oraz skąd się wziął? Ile jest Bartka w Czesiu, a ile Czesia w Bartku? Jak doświadczenia z dzieciństwa reżysera wpłynęły na kształt postaci "Włatców móch"? Czym kierował się, tworząc opowieść o paczce niesfornych chłopaków, dla kogo jest ten serial i jak odbierają go jego synowie? Odpowiedzi na te pytania poznamy w programie Mariusza Węgłowskiego.

W odcinku "Wspaniałych ludzi" wystąpi także wizażystka i linergistka Joanna Walaś, której pasją jest odkrywanie i podkreślanie naturalnego piękna kobiet.

Dziesiąty odcinek "Wspaniałych ludzi" już w niedzielę, 8 listopada, o godz. 21.55 w Czwórce.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy