Niezwykły wieżowiec z imponującymi ozdobami

W Nowym Jorku już wkrótce może powstać niezwykły drapacz chmur, który będzie wyróżniał się na tle krajobrazu majestatycznymi ozdobami.

Niezależnie od miejsca na świecie, niektóre budynki wyróżniają się na tle konkurencji. Za taki należy uznać projekt 102-piętrowego wieżowca stworzony przez Marca Fostera Gage'a. Jego cechą charakterystyczną mają być różnego rodzaju architektoniczne ozdobniki, których brakuje w surowych wieżowcach Midtown Billioners Row.

Gage na swojej oficjalnej stronie internetowej opisuje, że każda jednostka będzie zawierać swoje niepowtarzalne figury, a także rzeźbione fasady i balkony. Integracja brązowo-mosiężnych blach z wapiennymi płytami, niektórych w kształcie gigantycznych ptaków spadających w dół budynku i śmigieł, które wyglądają, jakby były pożyczone z samolotu, jest niesamowita. Przynajmniej na projekcie, bo tak naprawdę nie wiadomo czy budynek kiedykolwiek powstanie.

Wieżowiec, który miałby powstać przy 41 W 57th Street jest ozdobiony szeregiem tajemniczych ozdób. Prace nad ostatecznym kształtem budynku jeszcze trwają. Jeżeli faktycznie postanie on z Nowym Jorku, będzie to symboliczny koniec minimalizmu w architekturze.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: architektura | budynek | wieżowiec | Nowy Jork

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy