Inteligentne Miasta

Pralka LG TurboWash - pierwsze wrażenia

LG TurboWash to pralka przyszłości. Może znacznie więcej niż rozwiązania konkurencji, a przy tym jest niesamowicie cicha. Oto kilka pierwszych wrażeń z jej użytkowania.

Nowa rodzina pralek i pralko-suszarek LG została zadebiutowała na polskim rynku oficjalnie na początku października. Jeden model (F14U1JBS2) trafił do nas niedawno i będziemy mieli okazję ją dokładnie przetestować. Czy to faktycznie sprzęt warty 3500 zł?

Pralka naszpikowana techniką

LG F14U1JBS2 to pralka parowa naszpikowana nowymi technologiami. TurboWash, Direct Drive, 6 Motion, panel dotykowy, NFC - wszystko to niuanse i usprawnienia, które mają pomóc nawet najbardziej topornemu użytkownikowi (czyt. mężczyźnie). Przecież nie każdy wie, do którego zbiornika trzeba wsypać proszek, do którego nalać płyn do płukania i jak dobrać temperaturę do rodzaju prania. z pralką LG TurboWash życie jest jakby prostsze.

Pierwsze co rzuca się w oczy, gdy tylko podłączymy pralkę, to ogromny panel sterujący. Jest on w pełni cyfrowy, zatem nie znajdziemy tu żadnych suwaków czy pokręteł. Wszystko sterujemy dotykiem. To nie jest jednak tablet czy smartfon - panel nie reaguje na dotyk wilgotnymi dłońmi, a przecież takie zdarza się mieć w łazience czy kuchni (w zależności od tego, gdzie macie ustawioną pralkę) stosunkowo często. Drugim minusem jest fakt, że pralkę bardzo łatwo można przypadkowo łączyć - czy to fragmentem ręcznika czy szlafroka. Po kilku tego typu incydentach, staje się to irytujące.

Sam panel sterowania jest przejrzysty i wszystko jest na nim bardzo dobrze opisane. Łatwo można się nauczyć położenia odpowiednich funkcji, a w razie potrzeby - nawet zaprogramować preferowane przez nas ustawienia prania.

Nowa pralka LG pracuje w klasie energetycznej A+++ - 40 proc., co oznacza że jest wyjątkowo energooszczędna. O tym, jak jej użytkowanie przekłada się na rachunki za prąd, na pewno jeszcze będziecie mogli u nas przeczytać.

Wyjaśnienie meandrów technologicznych pozostawię sobie na okazję testu, ale dwie funkcje LG F14U1JBS2 są naprawdę wspomnienia. Pierwsza z nich tu technologia TurboWash, która pozwala na pełny cykl prania zaledwie w 59 minut. A ponieważ na pokładzie jest także automatyka wagowa, to mamy pewność, że zostanie użyte tylko tyle wody, ile faktycznie wymaga umieszczone w bębnie pranie.

Drugą rewelacyjną funkcją pralki jest technologia True Steam. Dzięki programowi prania parowego, z naszej odzieży zostaje usunięte aż 99,9 proc. alergenów. To niezwykle istotne, gdy mamy w domu alergika albo małe dziecko.

Reklama

Pralka bliżej człowieka

Nierozłącznym elementem najnowszych pralek LG, wyposażonych w technologię NFC, jest funkcja Tag On, dzięki której użytkownik może dostosować programy do swoich potrzeb, skorzystać z przydatnych instrukcji prania lub natychmiastowo uzyskać pomoc serwisu. Wystarczy uruchomić dedykowaną aplikację LG Smart Laundry i przyłożyć smartfon do oznaczonego punktu na panelu pralki. Aplikacja oferuje także wiele intuicyjnych rozwiązań, które w zauważalny sposób zwiększają komfort użytkowania. Pozwala w prosty sposób wybrać odpowiedni do zabrudzeń i materiałów program i zainstalować go w pralce.

Więcej informacji o innowacyjnych funkcjach tej kosmicznej pralki znajdziecie w naszym obszernym teście, który pojawi się już niebawem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pralka | pralka LG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy