Kosmos

Kolonizacja innych planet jedynym ratunkiem dla ludzkości

Stephen Hawking jest zdania, że tylko kolonizacjach innych planet może uchronić ludzkość przed zagładą.

Stephen Hawking to jeden z najwybitniejszych współczesnych naukowców, który coraz częściej wypowiada się na tematy nie związane bezpośrednio z nauką. Podczas ostatniej wizyty w londyńskim Science Museum, Hawking stwierdził, że koniecznością jest poszukanie nowego domu poza Ziemią. W przeciwnym razie cała ludzkość może zginąć.

- Wysłanie ludzi na Księżyc zmieniło bieg historii na Ziemi, a wciąż jeszcze nie do końca to rozumiemy. Trzeba myśleć długofalowo o przyszłości gatunku ludzkiego, a po to trzeba kolonizować kosmos. W przeciwnym razie nic nie uchroni nas przed zagładą. Sami jesteśmy sobie zagrożeniem - powiedział Hawking.

Słynny astrofizyk nadmienił, że gdyby miał taką możliwość, to wypleniłby z człowieka agresję. Co prawda w przeszłości niejednokrotnie zapewniła ona człowiekowi przetrwanie we wrogim środowisku, ale podczas podróży kosmicznych jest nieakceptowalna. Na Ziemi agresja może przyczynić się m.in. do wojny nuklearnej. I doprowadzić do naszej samozagłady.

Stephen Hawking wcześniej przestrzegał przed nadmiernym rozwojem sztucznej inteligencji, która w końcu może się zbuntować i zniszczyć ludzkość.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kosmos | kolonizacja | stephen hawking
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama