Kosmos

Plany SpaceX na 2021 rok

Elon Musk chce przyspieszyć rozwój swoich technologii. W placówce amerykańskiej firmy powstaną nowe stanowiska startowe, które pozwolą na rozwój dwóch statków jednocześnie.

SpaceX rozwija swój statek kosmiczny Starship od wielu lat - w ostatnim czasie konstrukcja stała się także przedmiotem testów, które zakończyły się połowicznym powodzeniem. Okazuje się, że firma będzie chciała przyspieszyć rozwój opisywanej technologii. W placówce amerykańskiego giganta w Boca Chica powstaną dwa stanowiska startowe, które pozwolą na testowanie dwóch pojazdów jednocześnie. 

Elon Musk poinformował także, iż pierwszy stopień rakiety Super Heavy nie będzie w stanie wystartować tak szybko, jak planowało SpaceX.

Reklama

Dwa stanowiska startowe dla Starship mają pozwolić SpaceX na rozwijanie dwóch prototypów jednocześnie. Obecnie przygotowywaną wersją jest model SN9. Ten zostanie przetestowany zapewne na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Elon Musk przekazał także, że rakieta Super Heavy nie będzie w stanie polecieć tak szybko, jak spodziewała się tego firma. Pierwszy test planowany jest na 2021 rok - nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie miałby się on odbyć.

Bezzałogowy lot w kierunku Marsa ma rozpocząć się w 2022 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SpaceX
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy