SpaceX planuje nową misję na ISS

SpaceX przygotowuje wraz z NASA misję, która ma na celu zabranie astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Kiedy się ona odbędzie?

Crew-1 ma być pierwszą operacyjną misją z astronautami, która będzie w stanie polecieć na ISS wykorzystując przy tym kapsułę Crew Dragon rozwijaną przez SpaceX. NASA oficjalnie potwierdziła, iż wspomniana misja rozpocznie się już w połowie listopada 2020 roku. Oczywiście jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Cała misja jest przygotowywana od kilku dobrych miesięcy. Początkowo, Crew-1 miała zostać zrealizowana do końca października, jednak zarówno SpaceX, jak i NASA zaliczyły opóźnienia. Crew-1 wyruszy na orbitę już 14 listopada czasu lokalnego. Na pokładzie Crew Dragon znajdzie się trójka amerykańskich astronautów oraz jeden astronauta z japońskiej agencji JAXA.

Reklama

Podróż astronautów w stronę ISS ma potrwać około 19 godzin. W tym czasie kapsuła, podobnie jak poprzednio powinna zadokować w ISS i pozwolić astronautom na swobodne przejście na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za powodzenie misji.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA | SpaceX

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama