Lekarze usunęli z jelit mężczyzny 13 kg fekaliów

Lekarze usunęli pewnemu 22-latkowi z Szanghaju fragment jelita, w którym znajdowało się 13 kg kału. Mężczyzna cierpi na chorobę Hirschsprunga.

Choroba Hirschsprunga to rzadkie schorzenie genetyczne, na które cierpi średnio 1 na 5000 osób. Choroba ta powoduje, że wnętrzności pęcznieją, gdyż w dystalnym odcinku jelita grubego brakuje nerwów, które mają kontrolować prawidłową perystaltykę. U chorego pojawiają się problemy z wypróżnianiem.

22-latek z Szanghaju od zawsze cierpiał na zaparcia, ale środki przeczyszczające na chwilę przynosiły mu ulgę. W końcu jednak trafił do szpitala. Podobno wyglądał jak w 9. miesiącu ciąży. Prześwietlenie wykazało obecność ogromnych ilości fekaliów zalegających w jelicie mężczyzny. Decyzję o przeprowadzeniu operacji podjęto natychmiastowo, bo sytuacja powoli zaczynała zagrażać życiu Chińczyka.

W trakcie operacji chirurdzy usunęli 22-latkowi 75 cm jelita z zalegającymi wewnątrz 13 kg kału. Choroba Hirschsprunga zawsze na pewnym etapie kończy się operacją, ale ta prawidłowo przeprowadzona kończy się całkowitym wyleczeniem.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lekarze | jelita | fekalia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy