Medycyna przyszłości

LSD wcale nie wywołuje chorób psychicznych

Norwescy naukowcy dowiedli, że LSD - nawet zażywane przez długi czas - nie wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne. Wręcz przeciwnie, narkotyk ten w pewnych sytuacjach może leczyć!

Przeprowadzone na 130 000 Amerykanach badania jednoznacznie wykazały, że psychodeliki (np. LSD, meskalina czy psylocybina) nie wpływają na zdrowie psychiczne. Mit ten pochodzi jeszcze z eksperymentów z lat 50. i 60. XX wieku, kiedy to prowadzono badania na niewielkich grupach pacjentów, które już wcześniej wykazywały problemy psychiczne.

Psychodeliki są co roku zażywane przez miliony ludzi, a globalnie nie odnotowuje się zwiększonej zachorowalności na choroby psychiczne. Potwierdza to prosta statystyka: ponad 3 proc. populacji cierpi na choroby psychiczne, a psychodeliki zażywa lub zażywała aż 17 proc. dorosłych Amerykanów. Jest zatem spora szansa, że osoba chora psychicznie sięgnie po LSD lub inny narkotyk.

Niedawno świat obiegły wieści, że LSD i psylocybina mogą pomagać w leczeniu alkoholizmu, nikotynizmu i stanów lękowych. To może doprowadzić do jeszcze większego poluzowania przepisów dotyczących polityki narkotykowej.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LSD | narkotyki | choroba psychiczna | psychodeliki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy