Medycyna przyszłości

Stworzono lek przeciwdziałający zawałom serca

Choroby układu krążenia co roku zabijają miliony ludzi na całym świecie. Wkrótce się to zmieni, bo opracowano tabletkę, która może przeciwdziałać zawałom serca.

Alirocumab to innowacyjny lek wytwarzany przez firmy farmaceutyczne Sanofi i Regeneron Pharmaceuticals, który radykalnie obniża poziom frakcji cholesterolu LDL, odpowiedzialnych za większość chorób serca. Pierwsze badania wskazują, że lek jest wyjątkowo skuteczny, choć testy kliniczne na większą skalę są nadal niezbędne.

Dawkowanie Alirocumabu jest różne. Może być stosowany raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu. Wszystko zależy od stężenia wybranej substancji i poziomu cholesterolu w organizmie pacjenta. Statystyki pokazują, że Alirocumab może obniżyć poziom cholesterolu LDL aż o 65 proc.!  Koszt leczenia nowym lekiem jest szacowany na ok. 10 000 dol. rocznie, co oznacza, że nie każdego będzie na niego stać.

"The New York Times" donosi, że nowy specyfik otrzymał już zielone światło od FDA (Food and Drug Administration) i może być powszechnie stosowany w terapiach przeciwdziałających zawałom serca.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atak serca | choroby układu krążenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy