Sparrowhawk – nowy dron amerykańskiego wojska pojawił się na zdjęciu

Nowy dron Sparrowhawk, który będzie wykorzystywał konstrukcję MQ-9A Reaper pojawił się na zdjęciu. Jak działa ta konstrukcja?

Firma General Atomics Aeronautics Systems jest odpowiedzialna za stworzenie nowego drona bojowego, który będzie operował bezpośrednio pod większą konstrukcją MQ-9A Reaper. Sprzęt jest podwieszony pod większego drona i jest w stanie się od niego odczepić oraz wykonywać swoje zadania niezależnie. Nowy dron został pierwotnie zaobserwowany podczas testów, które odbyły się pomiędzy 16 a 17 września bieżącego roku.

Dron Sparrowhawk będzie docelowo startował z powietrza - może on także zostać odzyskany przez większego drona, w tym przypadku MQ-9A Reaper. Cała konstrukcja posiada sensory oraz moduły pozwalające na autonomiczną pracę, opierając się o algorytmy sztucznej inteligencji.

Reklama

Nowy dron Sparrowhawk ma trafić do sprzedaży już w 2021 roku. Obecnie nie wiadomo, kto będzie klientem, który zamówi najwięcej tego typu konstrukcji, jednak można spodziewać się, iż jak w większości przypadków będzie to wojsko Stanów Zjednoczonych. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy