Zagadki przyrody

Na Bermudach złowiono gigantyczną langustę

Po przejściu huraganu Nicole, u wybrzeży Bermudów dwóch rybaków złowiło gigantyczną langustę. Niezwykły osobnik ważył 6,3 kg, a jego odnóża miały ponad 60 cm długości.

Ta langusta jest jedną z większych, jakie kiedykolwiek udało się złowić. Matthew Jones, który pomagał poskromić skorupiaka, powiedział swojemu współpracownikowi - Tristanowi Loescherowi - że początkowo nie wiedział o swojej zdobyczy, zanim nie poświecił na nią latarką.

- Podpłynęliśmy, bo mieliśmy nadzieję na złapanie szarej ryby, a zamiast tego znaleźliśmy langustę. Ten połów to zupełny przypadek - powiedział Jones.

Złapana langusta to prawdopodobnie przedstawiciel gatunku Panulirus argus. Złowionego osobnika zidentyfikowano jako samca. Po dokonaniu pamiątkowych zdjęć i oficjalnym ważeniu, gigantyczną langustę wypuszczono do oceanu.

Reklama

- To była jedna z największych langust, jakie kiedykolwiek widziałem. Różniła się znacznie od zazwyczaj łowionych przez nas skorupiaków, dlatego zdecydowaliśmy się pozwolić mu odejść. To naprawdę rzadki okaz - dodał Jones.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: połów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy