Reklama

Niezwykłe zdjęcie ISS na tle Księżyca

Amerykański astronom zrobił niezwykłe zdjęcie przedstawiające Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) przechodzącą na tle tarczy Księżyca.

Spektakularne zdjęcie zostało wykonane przez Jeffa Cremera z Kolorado. Astronom najpierw ustalił pozycję ISS na niebie, a następnie udał się w odludne miejsce w celu wykonania zdjęcia.

- Chociaż zamierzałem zrobić zdjęcia Wielkiego Kanionu Kolorado, stacja kosmiczna przeleciała centralnie nad Nowym Meksykiem z prędkością ponad 27 000 km/h - powiedział Cremer.

Zdjęcie zostało wykonane przy pomocy teleskopu Celestron C8 i aparatu Canon 7D. Przejście ISS przed Księżycem trwało zaledwie 0,81 s. Ujęcie jest niezwykłe, ponieważ z pozycji Cremera, stacja kosmiczna była oświetlana przez Słońce. Na ISS można dostrzec także jasnoniebieski kolor, który jest uważany za światło Ziemi.

ISS zajmuje mniej więcej rozmiar boiska piłkarskiego i jest trzecim najjaśniejszym obiektem na niebie (po Słońcu i Księżycu).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama