Reklama

Kolory dawnej Ziemi

Ziemia nie zawsze była "błękitną planetą". W przeszłości jej kolory były różne: zielony, czerwony… a być może nawet i purpurowy.

Nasza planeta nie zawsze była błękitna. W dawnej przeszłości, wskutek rozwoju życia oraz uwalniania się tlenu do atmosfery, kolory mogły być inne. Naukowcy uważają, że Ziemia mogła być zielona i czerwona. Poniższe nagrania opisują możliwe kolory dawnej Ziemi.

Zrozumienie kolorów dawnej Ziemi to ważna kwestia dla poszukiwania życia na innych egzoplanetach. Jeśli niektóre planety pozasłoneczne, krążące wokół innych gwiazd, mają sprzyjające warunki do powstania i rozwoju życia – wówczas te obiekty powinny także mieć różne kolory.Reklama

Źródło informacji

Kosmonauta

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy