Reklama

Boeing konstruuje pierwszy stopień SLS

Boeing rozpoczyna budowę pierwszego stopnia ciężkiej rakiety nośnej programu Space Launch System (SLS). To ona wyniesie na orbitę załogowe i bezzałogowe pojazdy misji na Księżyc i Marsa.

Minie jeszcze kilka lat zanim SLS trafi na stanowisko startowe, ale podpisanie nowej umowy o wartości 2,8 mld dol. z firmą Boeing to znaczący krok w realizacji przedsięwzięcia. Na jej mocy powstanie dwustumetrowy człon rakiety, w którym znajdą się m.in. paliwo i utleniacz, czyli ciekły wodór i ciekły tlen.

Jeśli wszystko potoczy się po myśli NASA, to SLS rozpocznie misje bezzałogowe przed końcem 2017 roku. Pierwszych astronautów zabierze w przestrzeń 4 lata później.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SLS | Space Launch System | NASA | Boeing

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy