Reklama

Prezydent Trump podpisał budżet NASA. Amerykanie polecą na Marsa

Prezydent Donald Trump podpisał budżet NASA na rok finansowy 2018, który rozpoczyna się w październiku. Wynosi on 19,5 mld dol. i kładzie nacisk na rozwój lotów kosmicznych oraz załogową misję na Marsa.

Według dokumentu podpisanego przez prezydenta Trumpa, kluczowa dla NASA jest załogowa misja na Czerwoną Planetę w "celach poznawczych". Ta ma odbyć się do 2033 r. Warto wspomnieć, że Chiny planują misję na Marsa w 2036 r., a Rosja chce stworzyć tam stałą kolonię przed 2030 r. Czerwona Planeta wydaje się być kluczowym celem wszystkich organizacji kosmicznych na świecie.

To jednak nie koniec. Aby misja na Marsa się udała, NASA musi wcześniej przetestować rakiety kosmiczne typu Orion, które docelowo posłużą do dalszych eksploracji kosmosu. W budżecie nie został wymieniony Księżyc, co oznacza, że NASA prawdopodobnie nie wyśle tam astronautów przed rokiem 2020.

Przy podpisywaniu ustawy prezydentowi Trumpowi towarzyszyli m.in. senatorowie Ted Cruz i Marco Rubio, którzy byli jego oponentami w walce o nominację republikanów w prawyborach prezydenta USA. Donald Trump podsumował, że jest "zaszczycony udzielanym NASA wsparciem w pogoni za odkryciami".

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Donald Trump | NASA | badania kosmosu | Misja na Marsa

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy