Dwa roboty Atlas uprawiają parkour i zachwycają swoimi możliwościami [WIDEO]

Koniecznie zobaczcie dwa roboty Atlas w akcji w obiekcie szkoleniowym. Wyobraźcie sobie, że takie maszyny prędzej czy później pojawią się z bronią na polach walki, gdzie zastąpią żołnierzy.

Wojny bez ofiar? Tego chce Organizacja Narodów Zjednoczonych i Pentagon. Chociaż wielu naukowców jest przeciwna wykorzystaniu robotów w misjach wojskowych i konfrontacji ich z ludźmi, to jednak taka wizja za jakiś czas stanie się rzeczywistością.

Jedyne, co możemy uczynić, to zastąpić żołnierzy robotami i doprowadzić do tego, by to one toczyły wojny pomiędzy sobą. Tylko w ten sposób ograniczymy liczbę ofiar konfliktów. Przynajmniej do tego dąży ONZ.

Tymczasem zobaczycie w akcji najbardziej zaawansowanego mechanicznie robota na świecie. Atlas od firmy Boston Dynamics, która jest własnością Hyundaia, teraz porusza się jeszcze sprawniej, aż za bardzo. W związku z tym możecie poczuć lekki dyskomfort. To nic innego, jak zjawisko doliny niesamowitości.

Reklama

Atlas szybko zbliża się do kluczowych możliwości fizycznych człowieka, a nawet w niektórych aspektach już wielu z nas prześcignął. Robot potrafi bowiem wykonywać salta na życzenie. Ciekawe, kiedy zobaczymy Atlasa z prawdziwą, nabitą bronią w ręku?!

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics / Fot. Boston Dynamics

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama