Roboty tańczące w rytm K-popu? Zobacz Spoty rzucające wyzwanie boysbandom [WIDEO]

Hyundai przejął niedawno słynną firmę Boston Dynamics i ich robo-zwierzyniec, a teraz sprawi, że będą się one kojarzyć na świecie z Koreą Południową. To wszystko za sprawą muzyki i tańca w rytmie K-popu.

Na kanale Boston Dynamics pojawił się nowy film, na którym możemy zobaczyć tańczący zespół złożony z siedmiu robotów Spot. Robo-psy tańczą do utworu K-popowej grupy BTS, czyli IONIQ: I’m On It. Przedstawicielom firmy Hyundai marzy się, by w przyszłości robotyczne zespoły taneczne mogły robić taką furorę jak ludzkie.

Wielu z Was, podczas oglądania teledysku, może odczuć tzw. efekt doliny niesamowitości, czyli dyskomfort związany z patrzeniem na roboty, które wykonują ludzkie ruchy. Trzeba przyznać, że Spoty poruszają się coraz szybciej, sprawniej i płynniej, co wygląda dość dziwnie, ale jednocześnie bardzo realistycznie.

Reklama

Pewnie zastanawiacie się, jak udało się przygotować tak wspaniałą choreografię. Ludzie z Boston Dynamics nakręcili odnośnie tego nawet specjalny materiał filmowy zza kulis, ale już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy. Otóż ruchy robotów nie były spontanicznie, tylko zostały zaprogramowane. Nie było to łatwe, ale nie ma tutaj niczego niezwykłego, jak np. technologii autonomicznych.

Spoty można już wynajmować na całym świecie. Głównie zainteresowane są nimi koncerny, które wykorzystują je do mapowania 3D obiektów czy inspekcji niebezpiecznych miejsc. Co ciekawe, jeden Spot pracuje dla SpaceX w teksańskiej Boca Chica, gdzie wykonuje zdjęcia i zbiera dane po lotach prototypów pojazdów kosmicznych.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics/Hyundai / Fot. Boston Dynamics/Hyundai

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy