Samsung prezentuje robota, który ogarnie wasze mieszkania i umili wam czas [FILM]

Koreański koncern ma kilka pomysłów na polepszenie jakości życia w czasach pandemii. Tym panaceum ma być nowy robot, który nie tylko posprząta i ugotuje, ale również dostarczy ciekawej rozrywki.

Samsung zaprezentował na wirtualnych targach CES 2021 bardzo ciekawe urządzenie. Bot Handy to robot wyposażony w jedno, ale niezwykle sprawne ramię. Inżynierowie stworzyli je na bazie robotów przemysłowych, zatem mamy tu do czynienia z naprawdę wykwalifikowanym robo-pracownikiem.

Maszyna ma regulowaną wysokość od 100-150 centymetrów, smukłą budowę i komplet czujników wspieranych technologiami sztucznej inteligencji. Robot został wyposażony w duży wyświetlacz, dzięki któremu może komunikować się z nami za pomocą wizualnych gestów. Bot Handy bez problemu przyniesie z lodówki wino i je przy nas otworzy, gdy będziemy oglądali film, wrzuci brudną odzież do pralki i naczynia do zmywarki czy posprząta mieszkanie.

Reklama

Jako że posiada wbudowany system asystenta głosowego Alexa, można z nim porozmawiać, wydać polecenia czy zdobyć cenne informacje za pośrednictwem połączenia z globalną siecią. Samsung na razie nie zapowiedział, kiedy Bot Handy trafi do sprzedaży, ale niemal pewne jest, że ten moment nastąpi w ciągu najbliższych 3 lat.

Futurolodzy uważają, że tego typu urządzenie to przyszłość gospodarstw domowych. Chociaż takie koncepcje pojawiają się od wielu lat, wciąż roboty są udoskonalane, by były jak najbardziej praktyczne. W efekcie prac rozwojowych powstały, np. inteligentne odkurzacze, które coraz częściej pojawiają się w domach ludzi ceniących sobie oszczędność czasu i czystość.

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama