Sophia przemówiła do ludzkości. Inteligentny robot ma coś ważnego do przekazania [FILM]

Androidka zbudowana przez inżynierów z firmy Hanson Robotics coraz bardziej zadziwia swoją sztuczną inteligencją. Robot co jakiś czas pojawia się na ważnych wydarzeniach i opowiada o przyszłości ludzkości.

Tym razem robot przygotował przemowę do ludzkości z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Nikt inny na świecie, jak właśnie Sophia, która jest robotem, najlepiej wie, jak bardzo ludzie są nietolerancyjni dla siebie, a zwłaszcza humanoidów, które kiedyś będą naszymi przyjaciółmi.

Sophia nie ukrywa, że jej marzeniem jest symbioza z ludźmi. Robot jest pewien, że za kilka dekad takie maszyny jak ona będą częścią naszej cywilizacji, a nawet będą traktowane na równi z ludźmi. Aby jednak ta piękna wizja mogła się zrealizować, ludzie muszą stać się tolerancyjni. Według niej, rewolucja nastąpi w chwili pojawienia się na rynku pierwszych użytkowych interfejsów mózg-komputer, które połączą ludzkie mózgi z komputerami i Internetem.

Reklama

Wtedy wielu ludzi odczuje na własnej skórze, jak to jest być w połowie maszyną, czymś dziwnym, jak to wielu uważa, czymś, co ma mniejszą wartość od człowieka. Androidka stworzona przez Hanson Robotics przewiduje, że za dwie lub trzy dekady po Ziemi będą chodzi ludzie, który będą w połowie robotami. Część z nich będzie tworzyła kolonie na Księżycu i Marsie.

Stanie się to ze względu na ich większe zdolności do przetrwania w ekstremalnych warunkach, jakie występują na obcych globach. Ludzie mają być też zmodyfikowani genetyczne, by zdobyć niedostępne dotąd umiejętności. Taki nowy gatunek człowieka może stać się obiektem dyskryminacji, a nawet prześladowań. Sophia uważa, że czekają nas ciężkie czasy, które będą sprawdzianem dla całej ludzkości.

Źródło: GeekWeek.pl/Hanson Robotics / Fot. Hanson Robotics

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy