Spot w roli niani, czyli zobacz na filmie nowe zdolności robo-piesa od Boston Dynamics [FILM]

Robot od jakiegoś czasu stał się własnością firmy Hyundai. Ma ona bardzo dużo pomysłów na jego udoskonalenie. W końcu chodzi o to, by jak najszybciej go spopularyzować na całym świecie.

Czworonożny robot może być wyposażony w specjalne ramię, które umożliwia mu wykonywanie naprawdę skomplikowanych czynności. Niestety, wraz z nim przestaje wyglądać jak pies, ale coś za coś. Ramię to potężne narzędzie. Spot może za jego pomocą otwierać drzwi, podnosić najróżniejsze przedmioty, a nawet się podrapać wykonać sobie selfie.

Boston Dynamics właśnie opublikowało na swoim kanale na YouTube nowy materiał filmowy ze Spotem w roli głównej. Inżynierowie pragnęli pokazać nam, jak ciekawe rzeczy może wykonywać robot z pomocą ramienia. Okazuje się, że najnowsze oprogramowanie pozwala chwytać z podłogi brudne obranie i umieszczać je w koszu, umieszczać sadzonki w dołkach czy przekładać paczki pomiędzy półkami magazynowymi.

Reklama

Tak naprawdę możliwości są nieograniczone. Spoty od jakiegoś czasu służą w policji czy straży pożarnej, gdzie robotyczne ramię idealnie sprawdza się do otwierania podejrzanych paczek czy inspekcji pomieszczeń. Taki wynalazek może też służyć domownikom np. podczas sprzątania mieszkań lub donoszenia potrzebnych nam przedmiotów.

Przedstawiciele Hyundaia za pomocą swojej floty robotów, w tym Spota, Atlasa czy Handle, chcą wnieść na zupełnie nowy poziom technologiczny usługi kurierskie, obsługę centrów logistycznych, działanie służb czy po prostu ułatwić życie milionom ludzi na całym świecie. Na razie Spot jest dość drogim urządzeniem, ale za 10 lat ma on znaleźć się w zasięgu cenowym rodzin z niższej klasy średniej.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics / Fot. Boston Dynamics

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama