Zobacz, jak zaprzęg robo-psów SpotMini od Boston Dynamics ciągnie ciężarówkę

Ludzie z Boston Dynamics nie przestają nas zadziwiać swoimi szalonymi pomysłami na praktyczne roboty, do których będzie należała przyszłość. Niedawno widzieliście Handle w magazynie, a teraz nadszedł czas na SpotyMini.

Na oficjalnym kanale firmy na serwisie YouTube pojawił się nowy film, na którym dzielny oddział dziesięciu czworonożnych żółto-czarnych robotów ciągnie sporą ciężarówkę na parkingowej drodze o nachyleniu 1 stopnia. Niby nic wielkiego, ale ten wyczyn pokazuje, że maszyny Boston Dynamics dysponują potężną siłą, którą można będzie wykorzystać w pożyteczny sposób, np. podczas ciężkich akcji ratunkowych.

Każdy z robotów waży 30 kilogramów i może przenosić ładunki o wadze do 15 kilogramów. Zainstalowane na jego pokładzie baterie pozwalają mu na 1,5-godzinną pracę. Ceny na razie nie podano, ale oczekuje się, że będą to okolice 30 tysięcy dolarów. Sprzedaż robotów SpotMini ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zainteresowanie jest ogromne.

Reklama

Nieoficjalnie mówi się, że zainteresowany tymi inteligentnymi maszynami jest Pentagon, który chce je wykorzystać do operacji wojskowych. Z kolei firmy technologiczne widzą w nim możliwość rozszerzenia gamy swoich usług. Jedną z nich jest Amazon. Szef koncernu, Jeff Bezos, zapowiedział, że w kolejnych latach roboty Boston Dynamics pojawią się nie tylko w jego centrach logistycznych, ale również będą dostarczały przesyłki w miastach.

Ciekawe, czy doczekamy się stworzenia pierwszego zaprzęgu robo-psów SpotMini i startu ich w słynnych corocznych zimowych wyścigach na Alasce. Przyznacie, że byłby to nieziemski widok?!

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics/YouTube / Fot. Boston Dynamics/YouTube

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy