Alcatel One Touch D820 - Quad HD na 4,6-calowym ekranie?

Lokomotywa z napisem "Quad HD" ruszyła na dobre i wygląda na to, że nic nie będzie w stanie jej zatrzymać. Na pokład wsiadł właśnie Alcatel.

One Touch D820 został przetestowany w benchmarku GFXBench, dzięki czemu w sieci pojawiła się jego specyfikacja. Pierwsze skrzypce gra rozdzielczość ekranu wynosząca 2560 x 1440 pikseli, co w samo w sobie nie jest dziś niczym nadzwyczajnym, bo Quad HD powoli staje się standardem. Sęk w tym, że - jeśli wierzyć wynikom podawanym przez GFXBench - w testowanym egzemplarzu taką rozdzielczość upchnięto na wyświetlaczu, którego przekątna wynosi 4,6 cala. Oznacza to, że zagęszczenie pikseli wynosiłoby na nim 634 ppi. 

Do głowy przychodzi mi tylko jedno logiczne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy: błąd. Pomijając już, że pakowanie do smartfona 4,6-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1440p miałoby tyle samo sensu co robienie 100-megapikselowego zdjęcia tylko po to, by wydrukować je na znaczku pocztowym, to Alcatelowi w najbliższym czasie i tak trudno byłoby znaleźć dostawcę tego typu paneli. Sharp co prawda chwalił się niedawno, że ma już technologię pozwalającą na produkcję wyświetlaczy o ppi przekraczającym 600 punktów, ale linie produkcyjne będą gotowe nie wcześniej niż wiosną przyszłego roku (swoją drogą wiemy już, jakich rewolucji możemy oczekiwać w przyszłorocznych flagowcach). Oczywiście teoretycznie Alcatel może już testować prototyp, który na rynek trafi dopiero za wiele miesięcy, ale Quad HD na 4,6-calowym ekranie to w dalszym ciągu jakaś abstrakcja.
 
Zostawmy na chwilę przekątną wyświetlacza i zerknijmy na pozostałą część specyfikacji. Sercem smartfona ma być wspierany przez 3 GB RAM-u MediaTek MT6595 zbudowany z czterech energooszczędnych rdzeni Cortex-A7 i czterech wydajnych Cortex-A17. Jest to jednostka przygotowana z myślą o urządzeniach ze średniej półki cenowej, ale A17 mają bez większych przeszkód radzić sobie z obsługą rozdzielczości do 4K. W związku z tym 8-megapikselowy aparat One Toucha D820 ma pozwolić na rejestrowanie wideo Ultra HD.
 
Zagadką pozostaje jedynie to, czy w kwestii wyświetlacza GFXBench faktycznie błędnie oszacował wielkość ekranu, czy może jednak Alcatel idzie na rekord i wkrótce nas zaskoczy. 

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Alcatel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy