Coraz bliżej zmiany Plusa w Vodafone

Brytyjska spółka telekomunikacyjna Vodafone jest coraz bliżej spełnienia swoich planów, które od dawna zakładają przejęcie polskiej sieci komórkowej Plus. Kiedy na polskim rynku telekomunikacyjnym zadebiutuje marka Vodafone?

Vodafone w spółce Polkomtel, która jest operatorem komórkowych sieci Plus , Sami Swoi i 36.6 , posiada obecnie ponad 19 proc. udziałów. Do końca roku zostaną one zwiększone do ponad 24 procent, o czym informowaliśmy tutaj. Jednak wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie Vodafone przejmie pełną kontrolę nad Plusem.

Prezes PGE, jednego z polskich udziałowców Polkomtela, w piątkowym wywiadzie dla Pulsu Biznesu zdradził, że jego spółka planuje wycofać się z Plusa. Dodał, że będzie także rozmawiał z innymi polskimi udziałowcami Polkomtela na temat wspólnego wystawienia akcji na sprzedaż.

Reklama

- Jeżeli wystawiając akcje razem na sprzedaż moglibyśmy uzyskać wyższą cenę, to być może wyjdziemy z Polkomtela już w przyszłym roku - mówi Pulsowi Biznesu Tomasz Zadroga, szef PGE. Wsześniej szefowie PKN Orlen zapowiadali wyjście z Polkomtela.

Takie deklaracje oznaczają, że Vodafone jest coraz bliżej osiągnięcia swoich zamierzeń, czyli przejęcia Polkomtela. Jeśli do tego dojdzie raczej pewne jest, że z polskiego rynku zniknie Plus, a w jego miejsce pojawi się znana na całym świecie marka Vodafone.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Plus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama