Escobar Fold 1 – składany smartfon od brata Pablo Escobara

Brat Pabla Escobara przez lata pracował jako księgowy najsłynniejszego kartelu narkotykowego na świecie. Teraz postanowił zawładnąć rynkiem technologicznym i zaprezentował składany telefon Escobar Fold 1.

Rynek składanych smartfonów rośne w siłę. Po całkiem udanym debiucie Samsunga z modelem Galaxy Fold czy wyczekiwanej premierze odświeżonej Motoroli RAZR przyszła pora na kolejne urządzenie tego typu. Zaskoczeniem jest jednak jego marka.

Escobar INC to firma stworzona przez Roberto Escobara, brata najsłynniejszego barona narkotykowego na świecie. W okrytym złą sławą kartelu z Medellín pełnił on funkcję księgowego by po śmierci Pabla Escobara, trafić do więzienia na 10 lat. Po odsiadce w której cudem przeżył zamach na swoje zdrowie, postanowił on zmienić tryb życia i zostać producentem smartfonów. Tak powstał Escobar Fold 1 - składany smartfon mający być konkurencją dla produktów Samsunga, a nawet Apple.

Reklama

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie produktu, ekran urządzenia został wykonany ze specjalnie wzmocnionego materiału mającego sprawiać, że ten jest "niemal niezniszczalny". Telefon ma być na tyle wytrzymały, że ponoć jedyną możliwością na uszkodzenie go ma być... podpalenie. 

Wewnątrz urządzenia znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z serii 8 wraz z układem graficznym Adreno 640. Smartfon ma być sprzedawany w kilku wersjach wyposażenia, różniących się pojemnością na dane. Do robienia zdjęć posłużą dwie kamery - 20 i 16 Mpix. Wszystko działa natomiast pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Jeden wielki przekręt?

Ciekawie prezentuje się natomiast cena smartfona. Ta ma startować już od 349 dolarów, a więc około 1350 złotych. Tak niska kwota ma być związana z bezpośrednią sprzedażą uwzględniającą pominięcie wszelkich pośredników. Internet jednak jest czujny i już teraz pojawiają się ostrzeżenia. Według nich firma Escobar INC może być przykrywką dla pralni pieniędzy, a samą urządzenie naprędce złożonym, wykradzionym projektem innego producenta. Ile z tych plotek jest prawdziwych? Nie wiadomo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | urządzenia mobilne | składany smartfon | Escobar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy