Foxconn wyprodukuje smartfony Microsoftu i Amazona

​Microsoft oraz Amazon już wkrótce wkroczą na rynek smartfonów. Mimo że obie firmy na pytania odpowiadają wymijająco, fabryki Foxconnu już podobno otrzymały zlecenia na pierwszą partię ich telefonów.

Slashgear donosi, że firma Foxconn przyjęła zamówienia na produkcję smartfonów, zarówno od Microsoftu, jak i Amazona. Urządzenia na rynku miałyby zadebiutować w połowie przyszłego roku.

Do powyższych informacji warto podchodzić z odpowiednim dystansem, mimo że ich źródłem jest rzekomo osoba zajmująca wyższe stanowisko w łańcuchu dostaw. Na chwilę obecną nie ma praktycznie żadnych sprawdzonych informacji na temat samych urządzeń.

Smartfon Microsoftu będzie najprawdopodobniej wyposażony w 4- lub 5-calowy ekran i intelowski procesor. Sprzęt działać ma pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8.

Smartfon Amazona, to z kolei owoc wrześniowych wypowiedzi Jeffa Bezosa, który potwierdził, że jego firma pracuje nad kilkoma nowymi urządzeniami, które w sprzedaży pojawią się w 2013 roku. Można spodziewać się, że telefon będzie oparty o Androida z autorską nakładką interfejsu użytkownika.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Foxconn Manufacturing Group | Microsoft | Smartfon | Amazon | Windows Phone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy