Garmin nüvi 3700 - nowa generacja nawigacji

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. wprowadzi na rynek nową serię nüvi 3700. W skład serii wchodzą modele nüvi 3760 oraz nüvi 3790T. Jak twierdzi Garmin - model ten ma być nową jakością w świecie nawigacji GPS.

Seria nüvi 3700 ma 4,3-calowy, szklany ekranem LCD o rozdzielczości 800 na 480 pikseli oraz interaktywny panel dotykowym.Interaktywny panelem dotykowy umożliwia oglądanie menu oraz preinstalowanych map w orientacji poziomej lub pionowej w zależności czy korzysta się z niego w samochodzie czy podczas pieszych wędrówek.

- Osobista nawigacja wkracza w nową erę, a nowoczesny design i intuicyjny interfejs serii nüvi 3700 wyznacza kolejny rozdział w historii urządzeń nawigacyjnych - powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. Oprócz Jakuba Szałamacha, o trendach w designie użytkowym oraz o funkcjach premierowej nawigacji Garmin nüvi 3760 podczas konferencji prasowej rozmawiali Magdalena Różczka, Sonia Bohosiewicz

Reklama

Opisywany sprzęt posiada ekran multi-touch - umożliwia on użytkownikom powiększanie i zmniejszanie obrazu (poprzez rozsuwanie palcami), przesuwanie mapy (poprzez przeciągnięcie palcem) albo zmianę perspektywy z dwu- na trójwymiarową i obracanie mapy o 360 stopni. Aby zapobiec przypadkowym dotknięciom, seria nüvi 3700 oferuje blokadę ekranu, więc wystarczy nacisnąć przycisk zasilania, wsunąć nüvi do kieszeni i ruszyć w drogę.

Dzięki konfigurowalnej "frazie budzenia", która inicjuje nawigację aktywowaną głosem, można wydawać nüvi 3790T polecenia głosowe bez odrywania rąk od kierownicy i wzroku od drogi. Sam wygląd wygląd drogi jest zasługą odwzorowania terenu i widoku budynków w trybie 3D. Bez względu na to, czy korzystamy z nawigacji w górach, czy w miejskich kanionach, cieniowana topografia i realistyczny widok obiektów ma zapewnić lepszą orientację w terenie. Funkcja ta dostępna jest dla wybranych krajów europejskich.

Godziny szczytu

Funkcja trafficTrends zapewnia efektywne wyznaczanie tras i dostarczanie dokładnych informacji o godzinie przybycia, wybierając właściwą drogę na podstawie historycznych danych oraz ustalonych przez Garmin trendów ruchu w danej okolicy o konkretnych porach dnia. Aby jeszcze bardziej ułatwić codzienne dojazdy, urządzenia nüvi 3700 zapamiętują często wybierane punkty docelowe i dzięki funkcji myTrends podpowiadają cel bez potrzeby aktywacji trasy, wyświetlając godzinę przybycia i najlepszą propozycję trasy na podstawie informacji o ruchu drogowym.

Trasy dla zmotoryzowanych i pieszych

Urządzenia nüvi 3790T i nüvi 3760T wyposażone zostały w bezprzewodową technologię Bluetooth do wykonywania połączeń bez użycia rąk za pomocą kompatybilnego telefonu, oraz w przypadku modelu 3790T w antenę TMC, dzięki której możliwy jest odbiór komunikatów o sytuacji na drodze. Wszystkie urządzenia z serii nüvi 3700 mają wstępnie zainstalowaną aplikację ecoRoute , która pomaga użytkownikom oszczędzać zarówno paliwo, jak i pieniądze. Dzięki ecoRoute urządzenie wybiera trasę przetwarzając informację dotyczące zużycia paliwa, liczby przystanków, ograniczeń prędkości i wielu innych dopasowując swoje wskazania do powyższych czynników. Kierowca ma również dostęp do sprawozdania z wyszczególnionymi danymi dotyczącymi czasu jazdy, przebytej odległości, średniej ceny paliwa oraz średniego zużycia paliwa. Informacje te mogą być uwzględnianie przy planowaniu kolejnych podróży.

Uzupełnieniem nowej, kieszonkowej konstrukcji serii nüvi 3700 jest udoskonalony tryb dla pieszych, który oferuje opcje transportu publicznego za pośrednictwem map cityXplorer. Mapy cityXplorer, dostępne pod adresem www.garmin.com umożliwiają nawigację pieszą lub z wykorzystaniem publicznych środków transportu takich jak autobusy, tramwaje, metro oraz pociągi podmiejskie.

Urządzenia z serii Garmin nüvi 3700 będą dostępne na polskim rynku na początku czerwca.

Dodatkowe opcje serii nüvi 3700

- Głośnik umieszczony w zasilanym uchwycie nawigacji sprawia, że nowa seria urządzeń oferuje najwyższą jakość dźwięku spośród wszystkich urządzeń w rodzinie nüvi.

- Asystent pasa ruchu z realistycznym widokiem skrzyżowań (PhotoReal). Funkcja ta dostępna jest w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

- Wskaźnik ograniczenia prędkości wyświetla limity obowiązujące na większości ważnych dróg.

- Opatentowana funkcja Auto Time Zone pozwala urządzeniom nüvi automatycznie zmieniać strefy czasowe.

- Funkcja "Gdzie jestem" - po stuknięciu w ekran, pozwala znaleźć najbliższe szpitale, posterunki policji, stacje benzynowe, adresy, skrzyżowania i współrzędne.

- Urządzenia z serii 3700 wyposażone zostały w dodatkowy głośnik umieszczony w zasilanym uchwycie mocującym, dzięki czemu wskazówki udzielane podczas jazdy są lepiej słyszalne.

Konfiguracja zestawów

Zestaw nüvi 3760 Central & Eastern Europe w/ EE

Zestaw zawiera: nüvi 3760, zainstalowany fabrycznie City Navigator Central and Eastern Europe, uchwyt mocujący z przyssawką i głośnikiem, kabel zasilający, przewód USB, mocowanie do deski rozdzielczej, instrukcja obsługi.

Zestaw nüvi 3790T Europe w/ Premium Traffic & EE

Zestaw zawiera: nüvi 3790T, zainstalowany fabrycznie City Navigator Europe, uchwyt mocujący z przyssawką i głośnikiem, odbiornik informacji o ruchu drogowym FM/ kabel zasilający, przewód USB, uchwyt mocujący do deski rozdzielczej, instrukcja obsługi.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: paliwa | trasy | mapy | Garmin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy