Hakerzy mogą ukraść pieniądze przez Apple Pay?

Badacze z Departamentu Informatyki w Birmingham odkryli sposób na wykonanie zdalnej transakcji przez Apple Pay. Metoda działa nawet, gdy iPhone jest zablokowany. Na atak narażeni są szczególnie posiadacze karty Visa przypisanej do swojego Apple Pay.

Apple znane jest z tworzenia zabezpieczeń, które mają chronić użytkowników przed każdym atakiem hakerskim. Ich systemy coraz częściej zawodzą i firma zaczyna tracić reputację, na którą pracowała przez lata. Wcześniej twórcy Pegasusa potwierdzili, że ich program jest w stanie przełamać zabezpieczenia iPhone’ów. Teraz wychodzi na to, że aplikacja Apple Pay nie jest do końca bezpieczna.

Badacze z Birmingham znaleźli sposób na przeprowadzenie dużych, nieautoryzowanych transakcji w sposób zdalny. Metoda jest skuteczna nawet, gdy ekran iPhone’a jest zablokowany. Udało się im przeprowadzić płatność opiewającą na tysiąc funtów tylko dzięki temu, że do Apple Pay była przypisana karta Visa w trybie Express Transit. Odkrycia dokonano już rok temu, lecz badacze akademiccy ukrywali ten fakt żeby dać Apple czas na podjęcie działań w celu zniwelowania błędu. Ten jednak nadal nie został usunięty.

Reklama

Apple skomentowało, że wina stoi po stronie systemu Visy. Z kolei producent kart płatniczych utrzymuje, że wszystkie ich płatności są wystarczająco zabezpieczające, a metoda badaczy z Birmingham jest "niepraktyczna".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy