HTC Desire 820 ma być pierwszym 64-bitowym Androidem

Być może już wkrótce powitamy pierwszego Androida z 64-bitowym procesorem.

HTC w ciągu ostatnich miesięcy zaprezentował kilka ciekawych urządzeń, na czele z Butterfly 2 (J butterfly) i One (M8) for Windows. Firma szykuje się obecnie do prezentacji kolejnego urządzenia z rodziny Desire - modelu 820. Sprzęt będzie z pewnością tańszy niż poprzednicy, ale nie oznacza to, że nie warto się nim zainteresować. Tym bardziej, że może wykorzystywać 64-bitowy procesor.

Jest nim Snapdragon 615 - nowa jednostka z ośmioma rdzeniami Cortex-A53 (ARMv8), z których cztery taktowane są z częstotliwością do 1,8 GHz, a maksymalne taktowanie czterech pozostałych zostało ograniczone do 1 GHz (mają działać przy mniej wymagających czynnościach). MSM8939 to również nowa grafika Adreno 405 i pełny zestaw zintegrowanych modułów łączności w tym LTE. Snapdragon 615 został wykonany w procesie 28 nm (LP) i ma 64-bitowe kontrolery pamięci.

Reklama

Jakby tego było mało, Qualcomm zamieścił również grafiką, na której widoczny jest szkic nowego smartfona. Idealnie pasują on do opublikowanego przez HTC renderu z widocznym fragmentem nadchodzącego smartfona.

Wszystko wskazuje, że wkrótce doczekamy się pierwszego Androida z 64-bitowym układem. Nieco dziwi, że ma być on zaprezentowany we wrześniu, gdy debiut Androida L przewidziany jest dopiero na październik. Możemy jednak liczyć, że Desire 820 nie zostanie od razu wprowadzony do sprzedaży, więc HTC będzie miał chwilę, aby zająć się oprogramowaniem.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC | Smartfon | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy