HTC One M9 nie ma problemu z temperaturą

Nowa publikacja dementuje plotki na temat znacznego przegrzewania się smartfona HTC One M9.

Jeszcze przed premierą One M9 pojawiały się publikacje mówiące o temperaturowych problemach układu Snapdragon 810. Teraz nowe informacje starają się nas przekonać, że urządzenie pracujące na wysokich obrotach nagrzewa się w niespotykanym dotąd stopniu - podobno w trakcie jednego z testów wydajności odnotowano temperaturę 55,4 stopnia Celsjusza.

Nowe testy mówią natomiast coś zupełnie innego, co obrazuje poniższa grafika. M9 faktycznie nagrzewa się nieco bardziej niż konkurencyjne urządzenia, ale wynik na poziomie 41,7 stopnia Celsjusza nie jest powodem do niepokoju. Mało tego, w obrazie doskonale widać, jak dobrze radzi sobie z rozprowadzaniem ciepła - równomiernie nagrzewa się cała obudowa, a nie jeden punkt będący w bliskim sąsiedztwie układu SoC.

Reklama

Cóż, wiele wskazuje na to, że ktoś stara się oczernić nowego smartfona HTC lub firmę Qualcomm, czyli producenta układu Snapdragon 810. Potwierdzają to liczne recenzje z zagranicznych źródeł, w których nie znajdziemy żadnych zarzutów pod adresem przesadnie nagrzewającej się obudowy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HTC | Smartfon | Qualcomm Snapdragon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy