IFA 2016: Sony Xperia X Compact - pierwsze wrażenia

Sony Xperia X Compact /INTERIA.PL
Reklama

Na targach IFA 2016 firma Sony miała dwie ważne premiery mobilne. Jedną z nich - i prawdopodobnie ciekawszą dla wielu Polaków - jest model Xperia X Compact. To tani smartfon z zaawansowanymi funkcjami fotograficznymi.


Nowe smartfony Sony wprowadzają trochę świeżości do swojej nieco skostniałego portfolio. Sony Xperia X Compact jest znacznie bardziej kanciasty od poprzedników. Bryła smartfona jest mocno prostokątna, a krawędzie (szczególnie dół i góra) są mocno spłaszczone. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Xperia X Compact bardzo pewnie leży w dłoni - powinien bez problemu przypaść do gustu także osobom o nieco mniejszych dłoniach.

Mimo że Sony za każdym razem stara się używać pięknych marketingowych słów, to nie łudźcie się, że Xperia X Compact jest produktem premium. To plastikowy smartfon, w którym poszczególne elementy obudowy zostały dosyć dobrze spasowane. Stwierdzenie "dosyć dobrze" nie jest jednak miarodajne, bo egzemplarze trafiające do seryjnej produkcji zawsze są lepiej wykonane od sampli testowych.

Reklama

Moim zdaniem nowy Compact Sony jest ładny i powinien przypaść do gustu użytkownikom o wymaganiach bardziej surowego designu. Smarton ma wymiary 129 na 65 na 9,5 mm. Jest dosyć gruby i tak naprawdę nie wiadomo dlaczego - wewnątrz znajdziemy akumulator o pojemności tylko 2700 mAh. Wydaje się, że nieco cieńsze mogłyby być także ramki okalające ekran, ale to kwestia indywidualnych preferencji.

Sony Xperia X Compact ma 4,6-calowy ekran pracujący w rozdzielczości HD (1280 na 720 pikseli) - szkoda jednak, że nie jest to Full HD. Smartfon jest napędzany przez Snapdragona 650 wspieranego przez 3 GB pamięci RAM. Brak Snapdragona 820 jest zrozumiały, skoro znajdziemy go w większym bracie, modelu Xperia XZ. Całość powinna zapewnić dosyć stabilną pracę. Z Androidem 6.0 Marshmallow na pokładzi

Warto kilka słów napisać o możliwościach fotograficznych nowej Xperii X Compact. Sprzęt jest wyposażony w aparat 23 Mpix z pięcioosiową cyfrową stabilizacją obrazu i technologią potrójnego czujnika obrazu. Mają one zapewnić piękne ujęcia, szczególnie podczas wieczornej szarówki, gdy trudno złapać idealną ostrość. Niestety, Xperia X Compact nie pozwala na nagrywanie filmów 4K (funkcję tę znajdziemy w modelu Xperia XZ).

Sony Xperia X Compact trafi na polski rynek jeszcze we wrześniu w sugerowanej cenie 2199 zł. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Android | Sony Xperia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy