Kolejna Nokia z Androidem już niedługo?

Nokia X to pierwszy smartfon fińskiej firmy oparty na Androidzie. Po przejęciu Nokii przez Microsoft poddawano w wątpliwość kontynuacje tej linii telefonów. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo gigant z Redmond wypuści następcę Nokii X. Czy jest na co czekać?

Informacje, do których dokopał się serwis BGR wskazują, że Nokia X2 zadebiutuje na rynku już za trzy tygodnie. Co prawda dotyczy to terenu Indii, jednak można się domyślać, że niedługo po tym czasie smartfon zadebiutuje także w innych częściach świata. Było tak w przypadku pierwszej Nokii z Androidem.

Według pierwszych przecieków, Nokia X2 ma posiadać fizyczny przycisk Home, którego zabrakło w pierwowzorze. Smartfon będzie wyposażony w nieco większy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cali, 1 GB pamięci RAM oraz dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 taktowany zegarem 1,2 GHz. Na pliki użytkownika przygotowano 4 GB przestrzeni, natomiast za wykonywanie zdjęć odpowiedzialny będzie aparat o rozdzielczości 5 Mpix.
 
Nokia X2 będzie celować w najniższą półkę cenową, gdzie zmierzy się przede wszystkim z urządzeniami od Motoroli - Moto G oraz niedawno zapowiedzianą Moto E.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama