LG G Flex to pierwszy smartfon z zakrzywionym ekranem?

Jeśli wierzyć Samsungowi i LG, pierwsze smartfony z zakrzywionymi, elastycznymi ekranami pojawią się już w tym miesiącu. Jednym z nich może być LG G Flex, który z pewnością będzie aspirował do miana jednej z najciekawszych premier tego roku.

W sieci pojawiły się właśnie dane o nowym urządzeniu LG F340. Zważywszy na wyższe oznaczenie kodowe niż G2 (F320), będzie to z pewnością nowy high-end południowokoreańskiej firmy, który zostanie oparty na potężnym układzie Qualcomm Snapdragon 800 z czterema rdzeniami Krait 400 i grafiką Adreno 320. Potwierdzają to dane z programu GFXBench, w którym model uzyskał lepszy wynik niż obecny flagowiec (wkrótce trafi on na nasz rynek).

Różnica w teście może wskazywać na zastosowanie ekranu o rozdzielczości 720p. Wiele źródeł twierdzi jednak, że to nie zagęszczenie pikseli będzie zwracać uwagę. Smartfon ma być bowiem wyposażony w 6-calowy, wygięty panel z OLED-ową matrycą. To samo sugeruje wniosek patentowy LG, na który natrafili redaktorzy CNET. Przedstawia on szkic urządzenia z zauważalnie wygiętym ekranem i wąskimi krawędziami.

Może to oznaczać, że sprzęt będzie miał przyciski funkcyjne w tylnej części. Nieco wygięta obudowa powinna zapewnić wygodniejszą obsługę tych przycisków, szczególnie że samo urządzenie będzie sporych rozmiarów.

F340 na rynku może pojawić się jako G Flex, co odnosiłoby się bezpośrednio do zakrzywionego, giętkiego wyświetlacza. Inna prawdopodobna nazwa to LG Z. Wskazują na to dane z GFXBench, z których wynika również, że sprzęt będzie dostępny w pierwszej kolejności na rynku koreańskim (LG U+). Premiery według plotek można spodziewać się już wkrótce, gdyż LG Electronics będzie chciało wyprzedzić Samsunga i jako pierwsze zaprezentować światu smartfona z wygiętym, elastycznym ekranem.

Mateusz Żołyniak

Reklama

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | zakrzywiony ekran | Qualcomm Snapdragon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy